"Газпром" не задоволений "безпардонним" Ющенком

"Газпром" стурбований тим, що український президент часто говорить про перегляд газових контрактів із Росією.

У російському "Газпромі" не задоволені закликами президента Віктора Ющенка до перегляду українсько-російських газових контрактів.

Про це заявив перший заступник голови правління "Газпрому" Олександр Мєдвєдєв.

На його думку, "політиканство або надмірна політизація" затьмарюють нормальну роботу газових компаній. "І от не випадково сьогодні я змушений був звернути увагу на те, що президент Ющенко, на якому лежить відповідальність за кризу, яка відбулася в січні цього року, знову абсолютно безпардонно почав нападати на ті угоди, які були підписані в січні місяці", - заявив Мєдвєдєв.

На уточнення про те, що в заявах українського президента йшлося скоріше про вдосконалення, а не перегляд довгострокових газових угод із РФ, представник "Газпрому" відповів: "Ну, я ніби знайшов час прочитати його заяву. І знову він заявив про те, що вважає ці угоди такими, що не відповідають інтересам України".

"Але я готовий у будь-якому вигляді довести, аж до прямого діалогу, що ці угоди цілком відповідають стандартам європейського газового ринку і з погляду ціни на газ, і з погляду ставки за транзит", - додав Мєдвєдєв.

Нагадаємо, нещодавно Ющенко висловив упевненість в тому, що українсько-російські газові контракти, укладені в січні цього року, будуть переглянуті.

Президент назвав газові угоди невигідними для України і висловив побоювання, що "Нафтогаз", який зараз змушений брати більше, ніж він потребує, блакитного палива, отримає штраф за недобір газу.

На думку Ющенка, наприкінці року внаслідок дії угод з Росією Україна може отримати борг у розмірі 2,-2,2 мільярда доларів.

Десятирічні контракти на постачання і транзит газу Україна та Росія підписали 19 січня після майже тритижневої "газової війни", внаслідок якої пів-Європи було без блакитного палива.

Згідно з умовами контракту, Україна зобов'язалася у 2009 році закупити у "Газпрому" близько 40 мільярдів кубометрів газу (+/-20%). У разі недобору Україна зобов'язувалася виплатити чималий штраф.

Проте вже незабаром виявилося, що через фінансову кризу та зменшення попиту на продукцію газоспоживаючих галузей економіки, Україні потрібно значно менше газу, ніж це передбачено в угоді. Втім, російський прем'єр Володимир Путін не став штрафувати Україну.

Читайте також:

Ющенко вимагає перегляду газових угод з Росією

Фірташ попросив Європу захистити його від України

Ющенко: активи "Нафтогазу" можуть дістатись іншій країні

Видобуток "Газпрому" впав до 26-річного мінімуму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: