"Газпром" не захотів відмовлятися від претензій до "Нафтогазу"

У документі викреслена остання фраза про те, що сторони з 1 січня відмовляються від взаємних претензій щодо виконання контрактів.

З технічного угоди між "Газпромом" і "Нафтогазом" було викреслено пункт про відмову від взаємних претензій щодо виконання газових контрактів у період з 1 січня 2009 року.

Про це свідчить копія техугоди, текст якої має у своєму розпорядженні видання "Дзеркало тижня".

У документі викреслена остання фраза: "При цьому сторони підтверджують, що вони не мають жодних взаємних претензій щодо виконання у період з 1 січня 2009 року контрактів, зазначених у п.9.3 цієї технічного угоди".

Включення цього пункту до технічної угоди означало б відмову "Газпрому" як від поданого в Арбітражний інститут Торговельної палати Стокгольма позову до "Нафтогазу", так і від усіх можливих подальших претензій по пунктах, чітко не врегульованих у контрактах.

Нагадаємо, 16 січня, ще до підписання спільної газової угоди 19 січня, "Газпромом" подав у Стокгольмський арбітражний суд прохання про розгляд справи щодо транзиту російського газу через територію України.

На думку російської сторони, "Нафтогаз" не лише не "дотримувався юридичних зобов'язань з транзиту природного газу через територію України до Європи", але ще й здійснював несанкціонований відбір транзитного газу.

У проханні про арбітраж "Газпром" просить, зокрема, визнати відбір відповідачем газу за порушення довгострокового контракту, зобов'язати його повернути позивачу відібраний газ (або його еквівалент) і стягнути збитки, які позивач оцінює в 100 тис. євро.

Читайте також:

"Газпром" погрожує "Нафтогазу" штрафними санкціями

Українська дочка "Газпрому" просить дозволити їй і надалі продавати газ

Європа хоче дати ляпас Москві руками Києва – Юрій Бойко

"Газпром" відхрестився від звинувачень Туркменії у підриві газогону

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: