"Газпром" не зміг забрати дивіденди за арештованими активами через блокування "Нафтогазом"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Російська компанія не хоче віддавати борги українській.

Через арешт активів, чого домігся "Нафтогаз України", російський "Газпром" не зміг отримати дивіденди.

Про це заявив глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, пише "Інтерфакс-Україна".

"Нам вдалося показати "Газпрому", що він не тільки не може розпоряджатися своїми активами, що перебувають під арештом, але, в тому числі, не може отримувати з них дивіденди. Наприклад, в одній з юрисдикцій суд, який наклав арешти, коли "Газпром" спробував отримати дивіденди, сказав, що дивіденди розподіляти можна, інші ваші партнери їх отримувати можуть, а ви, будь ласка, покладіть дивіденди сюди на рахунок і ми їх потримаємо до того моменту, коли вирішимо, що з ними робити", - сказав Коболєв.

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж виніс друге рішення за позовом "Нафтогазу" до "Газпрому" - через зависокі ціни на газ, вимогу "бери або плати", транзит газу. У підсумку за результатами арбітражних проваджень у Стокгольмі "Газпром" повинен сплатити українській компанії 2,56 млрд доларів. Також щодня нараховується пеня. Борг російська компанія так і не повернула. Відповідно "Нафтогаз" домігся арешту закордонних активів "Газпрому". Зокрема, у Нідерландах активів російської компанії заарештовано на 2,7 млрд доларів.

Відео Газові переговори: чи підпишуть "Газпром" та "Нафтогаз" новий контракт

Україна ризикує з наступного року втратити транзит російського газу. Про новий контракт спробують домовитися сьогодні – "Газпром" та "Нафтогаз" зустрінуться у Брюсселі, при посередництві Єврокомісії. Але чи збільшить шанси на угоду допомога європейців – дивіться у сюжеті. 

Газові переговори: чи підпишуть "Газпром" та "Нафтогаз" новий контракт

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції