"Газпром" оштрафував Україну на 360 мільйонів

Газові посередники наголошують, що Україна таки винна Росії 2,4 мільярда доларів.

Борг України перед "Газпромом" становить 2,4 мільярда доларів.

Про це ТСН.ua повідомило джерело в одній із посередницьких газових компаній.

Газова конфорка
УНІАН
Росіяни оштрафували Україну за газові борги
За його інформацією, головна проблема сьогодні полягає в тому, що в суму боргу російська сторона вносить обсяги газу, поставлені у листопаді, а Україна їх не визнає. "З урахуванням цих цифр борг дійсно становить 2,4 мільярда доларів, а українська сторона поки не визнає борги листопада і частково жовтня", - пояснив співрозмовник ТСН.ua.

"Насправді факт поставок вже відбувся, в контракті чітко записано, що розраховуватися за газ треба у поточному місяці поставки за стовідсотковою передоплатою. Враховуючи те, що в нас 26 число, листопад вже повинен був бути оплаченим хоча би частково. (Борг - ТСН.ua) не оскаржується українською стороною, оскаржується необхідність проплати листопадових обсягів", - пояснив він.

Співрозмовник ТСН.ua також прокоментував заяву прем'єра Юлії Тимошенко про те, що борг у 2,4 мільярда відноситься не до української сторони, а до компанії RosUkrEnergo. "Нафтогаз України" цього року є єдиним імпортером природного газу. Цей газ купується в RosUkrEnergo. "Нафтогаз" – на сто відсотків державна компанія. RosUkrEnergo на 50% належить "Газпрому", на 50% групі відомих бізнесменів. RUE - це по суті дочірня компанія "Газпрому". Тому займатися казуїстикою і стверджувати, що Україна не винна "Газпрому" (не варто - ТСН.ua)", - наголосив він.

Він додав, що угодою з "Газпромом" передбачаються великі штрафи за прострочення терміну сплати грошей за паливо: "Порядку 300 мільйонів у сумі боргу становлять штрафні санкції за прострочені виплати. Угода укладалася у квітні, в ній фігурують драконівські санкції. За кожен день прострочки йде 0,3% від суми, 120% річних. Ця цифра достатньо серйозна, але вона не може викликати дискусій, тому що забита в контракті. І все одно доведеться віддавати, інше питання, як".

Джерело ТСН.ua додало, що сума українського боргу по місяцях цього року становить - 400 мільйонів доларів за вересень, 798,6 - за жовтень, 835 - за листопад. Сума штрафу становить 360 мільйонів.

Нагадаємо, "Газпром" заявляє, що в разі несплати Україною боргів ціна російського палива на наступний рік може становити понад 400 доларів за тисячу кубометрів.

Російська сторона говорить, що газовий борг України становить 2,4 мільярда доларів. "Нафтогаз України" обіцяє погасити частину боргу до 1 грудня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: