"Газпром" підтвердив, що Україна повністю заплатила за газ

Сьогодні закінчувався термін оплати за поставлений в травні російський газ в Україну.

НАК "Нафтогаз України" в повному об'ємі сплатила травневі постачання газу, повідомили в управлінні інформації ВАТ "Газпром".

Сьогодні закінчувався термін оплати за поставлений в травні в об'ємі 2,3 млрд куб. м російський газ в Україну. "Нафтогаз України" повинен був перерахувати за травневі постачання 646,8 млн дол.

Здійсненим сьогодні платежам передувала дискусія про те, чи дозволить фінансовий стан "Нафтогазу України" сплатити за отриманий в травні газ, а також газ, що закачується в підземні газові сховища (ПСГ) країни.

Спочатку термін платежу закінчувався 7 червня, проте був перенесений на день після вихідних - 9 червня.

Ближче до закінчення терміну оплати, коли кошти за газ ще не поступили, прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що неплатежі України за російський газ, зокрема за об'єми закачування в ПСГ, можуть привести в кінці червня - початку липня до повної зупинки транзиту російського газу через територію України до Європи. Він відзначав, що при першому збої в оплаті за газ "Газпром" має право зажадати передоплату.

Для оплати російського газу Україні довелося вдатися до грошової емісії. президент Віктор Ющенко 5 червня схвалив проведення емісії гривні на 3,8 млрд грн (близько 500 млн дол.).

"Ніяких перебоїв з виплатами у України бути не може", - підкреслив тоді Ющенко.

Напередодні "Нафтогаз України" повідомив, що отримав підтвердження банку, що кошти за спожитий в травні 2009 р. російський газ перераховані.

Нагадаємо, що за січень, лютий і березень 2009 р. українська компанія розрахувалася з "Газпромом" своєчасно, перерахувавши 200 млн дол., 360 млн дол. і 342,72 млн дол. відповідно.

За контрактом "Нафтогаз України" в поточному році повинен був купити 40 млрд куб. м газу. Проте "Нафтогаз України" офіційно звернувся до "Газпрому" з пропозицією понизити об'єм газу, що купувався у нього, в 2009 р. з 40 млрд куб. м до 33 млрд куб. м.

Контракт з "Газпромом" передбачає оплату "Нафтогазом" газу навіть у випадку, якщо його об'єм не був вибраний. При цьому у разі недобору покупець платить неустойки. В той же час "Газпром" не почав застосовувати штрафних санкцій за недобір газу Україною.

Читайте також:

"Нафтогаз" повністю розрахувався з "Газпромом"

Дубина попросив не нагнітати ситуацію навколо "Нафтогазу"

Італія пропонує Європі і Росії скинутись Україні на газ

Ющенко: "Нафтогаз" розтягнули, як Ісуса Христа на хресті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: