З 1 січня Україна залишиться без газу

ВАТ "Газпром" технологічно готове припинити постачання газу Україні з 1 січня 2009 року.

"Газпром" до кінця року не встигне підписати новий контракт з Україною

За словами представника правління компанії "Газпром" Сергія Купріянова, Україна погасила борг за газ в підземних сховищах газу за жовтень 2008 року. При цьому за листопад і грудень Україна залишилася винна 2 млрд дол.

"Очевидно, що ми цих грошей до Нового роки не побачимо", - відзначив Купріянов. При цьому схеми погашення заборгованості українська сторона "Газпрому" не надала, додав він. Після сьогоднішнього погашення "проблема 1 січня" загострилася, оскільки перейти на нові контракти по поставках газу, маючи борг 2 млрд дол., компанія не "може", підкреслив Купріянов.

У свою чергу Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" намагається з'ясувати, звідки у російського "Газпрому" з'явилася інформація про те, що Україна до кінця року не планує виплачувати РФ борг, заявив прес-секретар компанії Валентин Землянський.

"Ми планували (погасити борг), але що трапилося за останні півгодини, ми намагаємося з'ясувати", - сказав Землянський.

Заборгованість "Нафтогазу" у вересні-листопаді, за оцінкою російської сторони, з урахуванням пені і штрафів становить 2,4 мільярда доларів, а з урахуванням грудня виплати оцінені в 3,057 мільярда доларів.

Раніше в четвер український президент Віктор Ющенко заявив, що Україна вже заплатила Росії 800 мільйонів доларів за поставлений газ, і найближчим часом виплатить ще 200 мільйонів доларів.

У свою чергу, голова правління НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина, перший заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Ігор Діденко та уповноважений президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський сьогодні відбувають до Лондона для проведення консультацій у контексті врегулювання питань співпраці з Російською Федерацією та країнами ЄС у сфері постачання і транзиту природного газу.

ВідеоУкраїна залишиться без газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: