"Газпром" побачив США "за спиною" України

У Москві впевнені, що Україна у газовому конфлікті виконує волю США, а Ющенко спеціально заборонив Дубині підписувати контракт.

На переговори України і Росії щодо газу вплинуло підписання Києвом декларації про партнерство з Вашингтоном. Про це заявив 12 січня у Брюсселі заступник голови правління російського концерну Олександр Медвєдєв.

"19 грудня було укладено угоду про стратегічне партнерство між Україною і США. Ми документа не маємо, але, за нашою інформацією, один з пунктів був присвячений розгляду питання про транзит газу", - пояснив він.

Медвєдєв висловив подив появою цього пункту в угоді між Україною і США, зауваживши, що США не займаються ані видобутком, ані транзитом газу до Європи.

"Європейські країни навряд чи були інформовані про таку чудову угоду", - наголосив він.

Представник "Газпрому" упевнений, що ця декларація, вочевидь, і вплинула серйозно на хід переговорів.

Крім того, Медвєдєв повідомив, що за інформацією "Газпрому" український прем'єр Юлія Тимошенко погодила комерційні умови постачань газу до України ще в грудні, проте президент Віктор Ющенко заборонив главі "Нафтогазу" Олегу Дубині підписувати договір.

Нагадаємо, 10 січня голова правління НАК "Нафтогаз" Олег Дубина повідомив, що триденні переговори з ВАТ "Газпром" про постачання газу до України завершилися безрезультатно.

За його словами, ціна на газ, запропонована російською стороною для України, становить 450 дол. за тисячу кубометрів, і є неприйнятною – Київ готовий платити за російський газ не більше 201 дол. за 1 тис. кубометрів.

Читайте також:

ЄС: газова війна - це плата за незалежність України

Росія вимагає від України платити по 450 доларів за "вкрадений" газ
Тимошенко і Путін поділили газові переговори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: