"Газпром" побудує в Німеччині "антикризове" газосховище

Будівництво найбільшого в Західній Європі газосховища пов’язане з реалізацією проекту "Північний потік".

Російська газова монополія "Газпром" приступила до будівництва на півночі Німеччини найбільшого в Західній Європі газосховища на випадок кризових ситуацій.

Поблизу містечка Швайнріх, 90 км на північ від Берліна (земля Бранденбург), почалися бурові роботи. Експериментальні свердловини покликані визначити геологічну придатність даного району для зберігання газу. В районі на глибині до 1,8 тис. м залягає шар пористого пісковика, в який може закачуватись газ.

Пісковик, який розташовано на площі більш як 250 квадратних кілометрів, залягає у своєрідній "оболонці" зі щільних шарів глини, що забезпечує його герметичність.

"Нам необхідне це сховище для того, щоб гарантувати газопостачання в Німеччині", - заявив в інтерв’ю газеті представник німецької дочірньої фірми "Газпрому" - Gazprom Germania Буркхард Велкі. За його словами, будівництво газосховища потужністю 8-10 млрд. кубометрів безпосередньо пов’язане з реалізацією проекту газопроводу "Північний потік", який буде прокладено по дну Балтійського моря з російського Виборга до німецького Грайфсвальда. Після початку функціонування двох ниток газопроводу по ньому до Західної Європи надходитиме до 55 млрд. кубометрів російського газу на рік.

Проект Північно-Європейського газопроводу (ПЄГ) реалізують "Газпром" і німецькі компанії E.ON і BASF. Він забезпечить Росії прямий доступ на ринок Західної Європи в обхід традиційних транзитних країн - України, Білорусі та Польщі.


Читайте також:

Росія та ЄС готові допомогти Україні розрахуватися за газ

"Газпром" готується відключити Україні газ 8 березня

"Газпром" переорієнтовується на ціну нафти в 25 доларів

Німці виправдовують "Газпром"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: