"Газпром" почав відключати Україні газ

"Газпром" сформував оперативний штаб з підготовки до припинення постачання газу Україні.

"Газпром вже сьогодні сформував оперативний штаб, який почав свою підготовчу роботу", - сказав глава російського газового холдингу Олексій Міллер в ефірі телеканалу "Вести".

Міллер підтвердив, що у випадку, якщо Україна перейде на закупівлю газу за ринковими цінами, з 1 січня 2009 року російський газ для неї коштуватиме 418 доларів за тисячу кубометрів. Також він висловив надію, що ситуація з українським боргом за поставлений газ буде врегульована до кінця поточного року.

"Час пішов на години", - заявив глава Газпрому. - "До кінця дня 31 грудня залишилося не так багато часу, але ми сподіваємося, що Україна повністю погасить заборгованість і підпише новий контракт".

Як повідомляв ТСН.ua, вчора Віктор Ющенко та Володимир Путін провели телефонну розмову на тему газу, яка тривала близько години. Після розмови Путін сказав журналістам, що ніяких результатів досягти не вдалося, оскільки Україна, за його словами, не хоче платити за газ.

Нагадаємо, Росія наполягає, що Україна заборгувала їй понад 2 млрд. доларів за газ, поставлений восени цього року. В разі несплати цієї суми, "Газпром" погрожує з 1 січня перекрити постачання блакитного палива українським споживачам.

Президент Віктор Ющенко заявив, що Україна вже перерахувала 1 млрд. доларів, а решту суми боргу погасить до березня, проте Москва продовжує наполягати на негайній проплаті.

В свою чергу ”Газпром” продовжує пропонувати Україні власний варіант розрахунку, а саме провести авансовий платіж за транзит газу за діючою ставкою в 1,7 долара за тисячу кубометрів на 100 кілометрів за рахунок українського боргу.


Відео"Газпром" почав відключати Україні газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: