"Газпром" знову вимагає від України неможливого

"Газпром" подав чергову заявку НАК "Нафтогаз України" на здійснення транзиту природного газу.

Російський "Газпром" втретє подав заявку на адресу Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" на здійснення транзиту 99,2 млн. куб. м природного газу через газовимірювальну станцію "Суджа" в напрямку ГВС "Орлівка" і ГВС "Ужгород", повідомляє прес-служба ВАТ "Газпром". За повідомленням прес-служби "Газпрому", "Нафтогаз України" знову відмовив у транзиті газу.

Нагадаємо, вчора "Газпром" представив "Нафтогазу України" заявку на транзит газу. За словами голови правління НАК Олега Дубини, заявка була складена "у вимогливій формі".

Дубина повідомив, що виконати цю заявку технічно не є можливим. "Це призведе до повного розбалансування всієї нашої газотранспортної системи", - сказав він.

Голова правління НАК нагадав, що українська сторона наполягає на тому, що після відновлення подачі газу російською стороною Україна зможе почати його транзит через 36 годин.

Із заявленого обсягу 13,9 млн. куб. м призначалися споживачам Молдавії, 63,1 млн куб. м через ГВС "Орловка" в балканському напрямі і 22,2 млн куб. м через ГВС "Ужгород" споживачам Словаччини. Заявка була відправлена сьогодні до 1:00 по Києву.

"У відповідь знову дістана відмова в здійсненні транзиту під приводом відсутності технічної угоди про умови здачі-приймання газу на прикордонних ГВС в 2009 р. Хоча відсутність в даний час технічної угоди за наявності контракту на транзит, що діє з 2003 р. по 2013 р., не є підставою для припинення транзиту по території України", - мовиться в повідомленні "Газпрому".

На практиці технічна угода між "Газпромом і "Нафтогазом України" підписувалася в кінці року, а в 2007 році взагалі не була підписана, що не стало перешкодою ні для транзиту газу до Європи, ні для його постачань споживачам України. У кризовій ситуації, що склалася, відсутність тих або інших необов'язкових технічних документів, що не є частиною контракту, не може бути приводом для відмови в транзиті, відзначають в "Газпромі".

"Газпром" "вимагає від НАК "Нафтогаз України" негайно виконати свої контрактні зобов'язання і прийняти російський газ в ГТС (газотранспортна система) України для його транзиту європейським споживачам". З російського боку на вході в ГТС України через ГВС "Суджа" крани відкриті третя доба, тиск робочий, що дозволяє у будь-який момент забезпечити постачання газу для споживачів в Європі.

Читайте також:

Євросоюз підтвердив, що Україна газ не крала

Україна просить у Європи трохи газу

В Європі заявили, що РФ і Україна втратили довіру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: