"Газпром" пообіцяв не штрафувати Україну

Штрафи відносно України через недобір газу застосовуватися не будуть. Змінювати умови контракту "Газпром" також не має наміру.

"Газпром" має намір дотримуватися домовленості, досягнутої між Україною та Росією щодо незастосування штрафів у зв'язку з недобором газу українською стороною.

Про це повідомив офіційний представник російської компанії Сергій Купріянов.

"Ми їх (штрафи) не застосовуємо", - підкреслив він, відзначивши, що вносити зміни в газові контракти з українською стороною у зв'язку з цим, як і йти на будь-які інші зміни, компанія не має наміру.

В той же час, кажучи про ціну на газ на третій квартал поточного року для України, представник "Газпрому" зазначив лише, що як цього року, так і в наступному вона "буде визначатися за формулою".

При цьому Купріянов відмовився коментувати інформацію про те, що у зв'язку з тим, що низка європейських країн в 2009 році не вибирають мінімальні обсяги, передбачені контрактами, до них будуть застосовані відповідні штрафи.

Нагадаємо, 1 вересня прем'єр-міністри Росії і України Володимир Путін і Юлія Тимошенко домовилися, що українська сторона оплатить тільки обсяги, що відповідають фактичним постачанням газу. Сума штрафу за недобір газу могла перевищити 5 млрд. дол.

ЗМІ повідомляли, що італійська ENI, німецька E. ON, турецька Botas і ряд інших компаній повинні заплатити "Газпрому" неустойку в розмірі до 2,8 млрд дол у рамках принципу take or pay (бери або плати), проте не хочуть платити, посилаючись на звільнення від штрафу України за недобір газу.

Загалом у першій половині 2009 року експорт російського газу до Західної Європи скоротився приблизно на 30% у порівнянні з тим же періодом 2008 року і склав 46 млрд куб. м.

Відзначимо, що раніше в 2009 році Росія сама скоротила закупівлі туркменського газу, проте ніяких штрафів при цьому не платила.

Читайте також:

"Газпром" намагається зв'язати контрактами українські ПСГ

"Газпром" боїться, що в України закінчаться гроші

"Газпром" не турбуватиме Україну до виборів

Газпром не сплачуватиме авансом транзит газу через Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: