"Газпром" придумав, як Україна може заплатити за газ

”Газпром” сподівається до кінця року врегулювати з Україною питання заборгованості за газ.

”Газпром” сподівається до кінця року врегулювати з Україною питання заборгованості за газ.

”За кілька днів, що залишилися, наше завдання - спробувати знайти інші механізми погашення заборгованості, крім платежів безпосередньо в грошовій формі", - заявив представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

При цьому він нагадав, що заборгованість України за листопад, грудень плюс штрафні санкції оцінюється у 2 млрд. доларів США.

"На даний момент ситуація принципово не змінилася. Ми платіж за грудень і листопад не бачимо. І до кінця року, очевидно, не побачимо", - сказав Купріянов.

Він нагадав, що як один із варіантів погашення боргу ”Газпром” пропонує Україні провести авансовий платіж за транзит газу за діючою ставкою в 1,7 долара за тисячу кубометрів на 100 кілометрів.

”Сподіваюся, за дні, що залишилися, нам вдасться це зробити”, - сказав він.

Він також зазначив, що в даний час НАК ”Нафтогаз України” повідомив, що за дні, які залишилися до нового року, не зможе погасити заборгованість за поставки в листопаді-грудні за рахунок власних коштів, які одержуються за реалізацію газу споживачам.

Що ж до ціни газу для України на 2009 рік, то вона буде вищою за ціну 2008 року.

"Поки що точну цифру ми публічно не називаємо, але з урахуванням тих тенденцій, які існують на світовому ринку вуглеводнів, – ціни знижуються, але очевидно, що ціна газу для України наступного року буде вищою, аніж зараз", - сказав Купріянов.

Купріянов нагадав, що ціна газу для України 2005 року становила 50 дол. за тис. куб., 2006 – 95 дол., 2007 - 130 дол., цього - 179,5 дол. Він зазначив, що весь цей час триває перехідний період, який має дати змогу Україні адаптуватися до вищих цін на газ.

"Якщо подивитися на цей рік, то ціна, порівняно з європейськими споживачами, відрізнялася майже удвічі", - сказав він, додавши, що середньорічна ціна для Європи була понад 400 дол., а наприкінці року перевищила 500 дол.

Коментуючи висловлювання представника Секретаріату президента України про "справедливу" ціну на газ у 100 дол. за тисячу кубометрів, представник правління "Газпрому" сказав, що "тут наша позиція дуже проста: якщо ви вважаєте, що справедлива ціна 100 дол., то підіть на ринок і купіть".

"Є Алжир, Норвегія, Катар… Якщо вони (Україна) десь куплять у будь-якому вигляді з доставкою в будь-яку точку світу газ за 100 дол., ми готові його забрати в цій точці і замістити на нашому кордоні", - сказав він.

Як повідомлялося, Росія наполягає на тому, що НАК "Нафтогаз України" заборгував Росії за поставлений газ більш як 2 млрд. доларів. У свою чергу, НАК "Нафтогаз України" заявляє, що компанія повністю виконала свої фінансові зобов'язання з оплати імпортованого газу з січня по жовтень цього року включно, і на сьогоднішній день може йтися про погашення поточних платежів.

24 грудня ВАТ "Газпром" заявив, що НАК "Нафтогаз України" погасив заборгованість за вересень-жовтень і залишився борг за листопад-грудень у розмірі 1,678 млрд. дол. без врахування штрафних санкцій. 24 грудня президент РФ Дмитро Мєдвєдєв заявив, що у разі несплати Україною газового боргу Росія вимушена буде припинити поставки газу.

Залиште свій коментар