"Газпром" підтвердив, що 1 січня відключить Україні газ

До Нового року Україна може не отримати нового контракту на постачання газу з Росії. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Україна і Росія можуть увійти в 2009 рік без нового контракту на постачання газу. Про це заявив сьогодні офіційний представник ВАТ "Газпром" Сергій Купріянов під час відеоконференції.

Він нагадав, що українська сторона наполягає на підписанні прямого контракту між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром". "Ми не проти такого підходу, але для цього треба спочатку розрахуватися з боргами", - сказав він.

За інформацією Купріянова, Україна погасила заборгованість за жовтень. При цьому заборгованість за листопад становить 805,8 млн. дол., за грудень - 862,3 млн. дол. Крім цієї суми, Україна повинна заплатити штрафні санкції, додав він. "Газпром" оплачує транзит газу через територію України авансом за квартал, а "Нафтогаз" - із затримкою на 1-2 місяці", - сказав Купріянов.

Україна у 2009 році може отримати газ "за цілком прийнятною ціною", сказав Купріянов. "Ми домовимося про рівень ціни, враховуючи поточну кон'юнктуру, зокрема на європейському ринку. Ціна буде прийнятною для українських споживачів", - сказав він.

При цьому Купріянов підкреслив, що у випадку, якщо до 1 січня 2009 року Україна не погасить заборгованість за газ, спожитий у 2008 році, з 1 січня постачання газу до України будуть припинені у зв'язку з відсутністю нового контракту. "Зараз питання не в ціні газу. Ми не можемо підписати контракт, тому що українська сторона хоче увійти у 2009 рік з новим контрактом, не погасивши заборгованість", - пояснив офіційний представник "Газпрому". Купріянов сказав, що поки технічна підготовка до відключення газу не почалася, але "час ікс" – 1 січня.

Купріянов запевнив, що газові питання з Україною не вплинуть на постачання російського газу європейським споживачам у 2009 році. Постачання до Європи будуть здійснюватимуться в повному об'ємі, запевнив Купріянов.

Нагадаємо, російська сторона неодноразово заявляла про відключення Україні газу з першого дня наступного року. Натомість український президент Віктор Ющенко обіцяє розплатитися з газовими боргами до весни 2009 року.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: