Протокол про моніторинг транзиту газу не підписаний через Ющенка

Протокол про створення багатобічної комісії з моніторингу транзиту газу через територію України так і не підписаний. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Україна не підписала протокол про створення багатобічної комісії з моніторингу транзиту газу через територію республіки, запропонований Росією, через позицію президента України, повідомив у суботу в ефірі "Первого канала" офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

"Ми бачимо ці заяви (української сторони), але протокол про створення багатобічної комісії з моніторингу транзиту газу через територію України так і не підписаний, а це значить, що, мабуть, поставкам нашого газу в черговий раз заважає рішення або відсутність рішення президента України", - сказав він.

Раніше повідомлялося, що європейські спостерігачі прибули до Києва у п'ятницю і приступили до здійснення моніторингу. Проте, як відзначав представник "Газпрому", до тих пір, поки протокол не підписаний всіма сторонами, ці фахівці не мають статусу спостерігачів. Крім того, робота з моніторингу повинна здійснюватися не в Києві, а на входах і виходах української газотранспортної системи і на підземних газових сховищах України.

У п'ятницю Юлія Тимошенко повідомила, що Україна готова підписати протокол, запропонований Росією. Російський варіант передбачає "дзеркальну" присутність фахівців двох країн на території України і РФ.

"Ми підпишемо такий протокол", - сказала Тимошенко після переговорів з главою уряду головуючої в ЄС Чехії Міреком Тополанеком. У п'ятницю увечері в будинку прийомів глави української держави відбулася зустріч Ющенка, Тимошенко і Тополанека.

Тимошенко відзначила, що українська сторона налаштована на компроміс в переговорах з РФ, щоб підписати контракти на поставку російського газу і вичерпати конфлікт. За її словами, незабаром будуть підписані прямі контракти на поставку газу на Україну між НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом".

Росія заявила, що готова відновити вимушено перервані два дні тому поставки газу до Європи через Україну відразу після того, як до роботи в РФ і на Україні приступить міжнародна експертна моніторингова комісія у складі представників "Газпрому", "Нафтогаза України", Міненерго Росії і України, компаній - одержувачів російського газу в Європі і незалежній моніторинговій організації.

Українська сторона відмовилася від такого складу комісії, наполягаючи на участі в організації моніторингу тільки української сторони і Єврокомісії.

"Газпром" вважає неприйнятною систему моніторингу транзиту без участі холдингу і міністерства енергетики РФ, яку пропонує українська сторона.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: