"Газпром" розраховує на контракт з Києвом на 20-30 років

"Газпром" розраховує на підписання надалі з Україною контрактів на термін 20-30 років.

"Газпром" розраховує на підписання надалі з Україною контрактів на термін 20-30 років, заявив в ефірі телеканалу "Росія" заступник глави газового холдингу Олександр Мєдвєдєв.

"Можна подумати і про триваліший термін в 20-30 років, як це у нас є по інших контрактах", - сказав він.

Мєдвєдєв висловив упевненість в тому, що підписані в Москві контракти між "Газпромом" і "Нафтогазом" не передивлятимуться.

Він відзначив, що в рамках підписаних контрактів з 2010 року ставка на транзит для України буде на прийнятному ринковому рівні, який дозволить підтримувати і розвивати газотранспортну систему країни.

Мєдвєдєв також нагадав, що контракти виключають поняття несанкціонованого відбору газу Україною, оскільки в цьому випадку відібраний газ зараховуватиметься Україні і підлягатиме оплаті.

"Газовий" конфлікт Росії і України залишив Європу на початку року без значної частини постачань газу через припинення транзиту палива через українську територію. 19 січня глава ВАТ "Газпром" Олексій Міллер і глава НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина підписали контракт на постачання газу Україні і угоду про транзит на 2009-2019 роки.

Кажучи про підписану між Україною і США хартії, яка має на увазі співпрацю для розвитку української газотранспортної системи, Мєдвєдєв відзначив, що "будь-яка держава має право підписувати будь-які договори". Проте, додав він, для співпраці в газотранспортній галузі необхідно мати або газ для транспортування, або споживачів.
"Ні того, ні іншого в Америки немає", - сказав Мєдвєдєв.

Він також відзначив, що вказана хартія була підписана Україною "в розпал переговорів" з Росією по постачаннях газу.

Читайте також:
Тимошенко: Хорошковський і Фірташ – одна команда
Тимошенко доручила простежити за Черновецьким
Грузія відновила транзит газу до Південної Осетії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: