"Газпром": ситуація з оплатою газу Україною дуже-дуже тяжка

Глава "Газпрому" вважає, що незабаром Росія матиме усі підстави перейти на 100% передоплату у відносинах з Україною.

"Газпром" оцінює ситуацію з оплатою Україною поставок газу з РФ у травні як дуже важку, заявив голова правління російського газового монополіста Олексій Міллер.

"Ситуацію з оплатою за постачання газу у травні ми оцінюємо як дуже-дуже тяжку. Якщо станеться збій з оплатою поставок за травень, у "Газпрома" є достатні причини перейти на 100% передоплату", - сказав Міллер.

Разом з тим, за словами офіційного представника російського монополіста Сергія Купріянова, "Нафтогаз України" з початку цього року продавав на українському ринку більше газу, ніж купував у "Газпрома", викачуючи газ з підземних сховищ, у зв'язку з чим влітку він може зіткнутися із скороченням виручки.

"Ситуація зараз ускладнюється тим, що у січні-квітні українська компанія продавала споживачам значно більше газу, ніж купувала у "Газпрому". Для цього вона піднімала газ із підземних сховищ. Влітку, через сезонні особливості ринку, скоротиться споживання газу, відповідно, знизяться платежі постачальнику – "Нафтогазу", - пояснив Купріянов.

При цьому він констатував, що фінансові надходження у "Нафтогазу" скоротяться, а видатки зростуть.

Нагадаємо, 22 травня президент РФ Дмитро Мєдвєдєв заявив, що Росія має сумніви у спроможності України заплатити понад 4 мільярдів доларів за купівлю 19,5 млрд кубометрів газу у підземні газосховища.

Пізніше перший віце-прем'єр-міністр України Олександр Турчинов заявив, що фінансовий стан НАК "Нафтогаз" залишається стабільним, і ніяких причин для виникнення чергової газової кризи у відносинах із Росією не існує.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко вважає, що закачка газу в українські газосховища буде виконана.

"Думаю, що закачка буде", - заявила український прем’єр після зустрічі в Астані із російським колегою Володимиром Путіним 22 травня.

Читайте також:

Тимошенко знову поїде у Європу просити грошей

Росія не дає Україні кредит, тому що його витратять на вибори

Тимошенко подякувала Путіну за допомогу і газ

Три новини від Володимира Путіна про Юлію Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: