"Газпром" скорочує поставки газу до Європи

Росія прогнозує Україні "мільярдні борги за вкрадений газ". І стверджує, що Київ вже винен Москві 600 мільйонів доларів.

З понеділка, 5 січня, "Газпром" починає скорочувати поставки газу на російсько-український кордон в обсязі, рівному "вкраденому Україною" - 65,3 млн кубометрів.

Про це повідомив голова правління російського концерну Олексій Міллер на робочій зустрічі з прем`єр-міністром РФ Володимиром Путіним. Він також висунув пропозицію "і надалі скорочувати (поставки – прим. ред.) на обсяг украденого газу по днях".

"Добре, згоден, скорочуйте із сьогоднішнього дня. І проінформуйте європейських партнерів та Єврокомісію про ситуацію, що склалась", - сказав Путін.

Зі свого боку Міллер визнав, що споживачі з ЄС не одержуватимуть цей обсяг газу, проте пообіцяв задля компенсації збільшить обсяг газу, що постачається через Білорусь, Польщу і Туреччину (трубопроводом "Блакитний потік").

Глава "Газпрому" також заявив, що найближчим часом "борги України за вкрадений газ становитимуть мільярди доларів". Наразі, на думку Міллера, українська заборгованість становить більш ніж 600 мільйонів доларів.

Офіційний представник ВАТ "Газпром" Сергій Купріянов заявив, що Україна продовжує несанкціоновано відбирати російський газ.

За його словами, в період з 9:00 за київським часом 4 січня по 9:00 за київським часом 5 січня 2009 р. "Газпром" відповідно до заявок європейських споживачів і діючим контрактом на транзит газу по території України подав на вхід у газотранспортну систему України 303 млн куб. м газу, на виході ж було отримано усього 268 млн куб. м.

"35 млн куб. м газу зникли на Україні як в "чорній дірі". Якщо додати до цих обсягів неодержані 25 млн куб. м компанією "РосуУкрЕнерго", то сумарно недостача в Європі становить 60 млн куб. м", - заявив Купріянов.

Як повідомлялося, "Газпром" з 1 січня 2009 року припинив постачання газу в Україну через відсутність домовленості про ціну на газ і тарифної ставки на транзит.

Російська монополія продовжує поставляти природний газ транзитом через Україну і при цьому вважає незаконним використання українською стороною частини цього газу як технічного для забезпечення транспортування.

Сьогодні "Газпром" заявив, що Україні доведеться розплатитися за "несанкціоновано відібраний" російський газ за ринковою ціною в 450 доларів за 1 тисячу куб. метрів.

НАК "Нафтогаз України" наполягає, що за відсутності узгоджених умов транзиту, він має право направляти частину газу, що подається Росією на вхід української ГТС, для забезпечення його транзиту.

"Нафтогаз" вимагає від "Газпрому" відновлення рівномірних поставок природного газу для його транзиту європейським споживачам за всіма напрямами.

Разом з тим Європейська комісія заявила, що відчутних порушень в поставках російського газу через територію України немає.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: