"Газпром" стверджує, що компанія Фірташа краде у нього газ

Угорська компанія Дмитра Фірташа Emfesz, яка забезпечує газом чверть Угорщини, стоїть на порозі конфлікту з "Газпромом".

"Газпром" направив в Угорське енергетичне управління при міністерстві економіки і транспорту скаргу про те, що енергетична компанія Emfesz (яка належить Дмитру Фірташу) незаконно імпортує газ з України.

Про це вчора, 19 лютого, повідомила угорська газета Vilaggazdasag.

Глава Угорського енергетичного управління Ференк Хорват підтвердив, що лист від "Газпрому" прийшов в середу, 18 лютого.

"Сьогодні я підписав листи в обидві компанії, в яких ми наказуємо їм надати докази. Ми повинні перевірити ці звинувачення", - пояснив він.

Глава Emfesz Іштван Гоци пояснив: "Ми не знаємо, чий газ відбираємо, "Газпром" лише повідомив, що це не його ресурси". На його думку, йде доопрацювання нової схеми постачань, яка виникла після газової кризи, оскільки не всі питання тоді були врегульовані.

Інше джерело, близьке до Emfesz, додало: "По декілька раз на день йдуть факси – то з "Газпрому", то з RosUkrEnergo: "платіть за газ нам". Голова йде кругом!".

Щ в кінці січня один з топ-менеджерів "Газпром експорту" заявляв, що "треба розібратися, чому угорці відбирають газ, якщо він не законтрактований".

Ще одне джерело в "Газпромі" розповіло, що за підсумками угорсько-російської торговельно-економічній комісії в січні угорці висловили намір створити держкомпанію із закупівлі російського газу безпосередньо в "Газпрому". Але, за даними інших джерел, цей контракт може дістатися австрійській компанії Centrex.

"Я не виключаю, що Дмитра Фірташа просто намагаються поставити на місце, щоб він комусь з політиків не заважав, але точніше сказати сьогодні не зможе ніхто", - вважає директор East European Gas Analysis Михайло Корчемкін.

В свою чергу інші експерти вважають, що проблеми навколо газу в українських сховищах можуть стати приводом для нового українсько-російського газового конфлікту, оскільки позиція "Газпрому" з приводу 11 млрд. кубометрів газу в сховищах "залишається двозначною".

Довідка. Компанія Emfesz входить в Group DF Дмитра Фірташа. Компанія забезпечує природним газом чверть угорського ринку, постачаючи його промисловим підприємствам, муніципальним установам і опалюючи понад 100 тис. квартир. У Emfesz контракт з RosUkrEnergo (яка на 50% належить "Газпрому", на 45% – Дмитру Фірташу) на закупівлю 3 млрд. кубометрів газу на рік до 2015 року. Після недавнього газового конфлікту RUE була виключена з схем газових постачань з Росії до України, але претендує на 11 млрд. кубометрів газу в українських сховищах.

Нагадаємо, Emfesz була єдиною європейською компанією, яка під час російсько-українського газового протистояння подала до суду на Україну. Компанія стверджувала, що "Нафтогаз" не виконує своїх зобов'язань з постачання газу до Європи і незаконно відбирає пальне з газотранспортної системи.

Читайте також:

Угорщина блокує постачання електрики з України. Фігурує Фірташ

Україна втратить угорський ринок

Фірташ купив Укрнадрасервіс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: