"Газпром": угода по ГТС розвалить газову систему по всій Євразії

Росіяни погрожують серйозними перебоями у видобуванні та постачанні російського та азіатського газу.

Будь-які зміни режимів роботи української ГТС, у тому числі і передбачені підписаною в Брюсселі Києвом і ЄС газовою декларацією, вимагають обов`язкового узгодження з Газпромом. В іншому випадку газовий монополіст не зможе поручитися ані за забезпечення експорту відповідно до вже підписаних контрактів, ані навіть за нормальний видобуток як російського, так і середньоазіатського газу.

Про це заявив член правління, начальник департаменту з транспортування, підземного зберігання і використання газу ВАТ "Газпром" Олег Аксютін, коментуючи журналістам Брюссельську декларацію Україна-ЄС, повідомляє офіційний сайт "Газпрому".

"Виконання положень недавно прийнятої в Брюсселі декларації Україна – ЄС щодо модернізації української ГТС передбачає зміну режиму її роботи. Враховуючи ступінь інтеграції наших газотранспортних систем, а також той факт, що робота української ГТС є невід`ємною частиною режиму експортних постачань Газпрому і наших експортних контрактів, Газпром зобов`язаний санкціонувати проведення будь-яких робіт, пов`язаних із зміною пропускної спроможності експортних трубопроводів України", - заявив Аксютін.

"Більше того, українська ГТС повністю синхронізована з роботою єдиної системи газопостачання Росії", - продовжив він. – "Це пояснюється тим, що вони створені як єдиний технологічний комплекс видобутку і транспортування газу на території колишнього СРСР. В зв`язку з цим, несанкціонована зміна режимів роботи української ГТС одразу позначиться не тільки на експортних контрактах, але і на процесі видобутку російського і центральноазіатського газу, що може спричинити непередбачувані наслідки на всьому євразійському просторі".

"Очевидно, що нормальне функціонування системи газових постачань може бути забезпечене тільки координацією всіх технологічних ланок і процесів від видобутку і транспортування до споживання газу. І альтернативи цьому немає", - йдеться у повідомленні.

Читайте також:

Делегація "Нафтогазу" поїхала до Москви

Новини на газовому фронті

Ющенко подякував Тимошенко за Брюссель

Тимошенко запропонує Росії модернізувати інший газопровід

"Газпром" підтримав Фірташа в суперечці з "Нафтогазом"

Черномирдін: у Брюсселі глухий із сліпим сіли й підписали папери

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: