"Газпром": Україна блокує транзит

У "Газпромі" знову заявляють, що Україна відмовляється забезпечувати транзит газу до Європи.


"Газпром" заявляє, що "Нафтогаз" сьогодні знову відмовив у транзиті російського газу до Європи.

"Сьогодні о другій годині "Газпром" направив в об`єднане диспетчерське управління (ОДУ) "Нафтогазу України" чергову заявку на транзит 98,8 млн. кубометрів газу на добу з 10.00 через ГВС "Суджа". З них 13,9 млн. кубометрів призначені споживачам Молдови, 62,7 млн. кубометрів через ГВС "Орловка" у балканському напрямі і 22,2 млн. кубометрів через ГВС "Ужгород" споживачам Словаччини. У відповідь начальник зміни ОДУ Олександр Сидоренко відмовив у прийомі російського газу через ГВС "Суджа", сказано в повідомленні.

"Газпром" зазначає, що українська сторона вкотре умовою початку транзиту газу до Європи називає подачу газу через ГВС "Писарєва" і "Валуйки", призначені передусім для внутрішнього споживання України, а також відновлення запасів газу в транзитних магістральних газопроводах "Нафтогазу" в об`ємі 140 млн. кубометрів.

"Відписки "Нафтогазу України", які вже стали систематичними, підтверджують, що Україна не здатна повернути несанкціоновано відібраний з системи російський газ і відновити транзит. З російської сторони на вході в ГТС України через ГВС "Суджа" крани відкриті, тиск робочий, "Газпром" готовий у будь-який момент забезпечити постачання газу для споживачів у Європі", сказано в повідомленні.

Водночас Юлія Тимошенко заявила, що Росія сама винна у тому, що Європа не отримує газ. За її словами, газ, який Росія надає в газотранспортну систему України для країн Євросоюзу, не може бути прокачаний через надто низький тиск.

Тимошенко запевнила, що коли усі технічні умови на початок транзиту російською стороною будуть виконані, Україна як країна-транзитер доставить газ до ЄС.

Сьогодні голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу пригрозив звернутися до суду, якщо Росія і Україна не виконають угоду про транзит газу в ЄС і європейські країни на отримають пального.

Читайте також:
Європа сидить без газу: "Газпром" і "Нафтогаз" сваряться
Україна вимагає в Росії більше 100 мільйонів кубів газу
Ющенко: Україна розрахувалася з "Газпромом" і газ не крала

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: