"Газпром": Україна може транзитувати газ, але не хоче

У "Газпром" кажуть, що отримала підтвердження того, що Україна може забезпечити транзит, але відмовляється це робити через політичні рішення. Деталі - на відео (без коментарів. АР).


"Газпром" отримав від "Нафтогазу" документи, які підтверджують, що Україна має технічну можливість для транзиту газу через газовимірювальну станцію "Суджа".

Про це повідомив сьогодні журналістам офіційний представник російського газового холдингу Сергій Купріянов. За його словами, на рівні технічних фахівців українська сторона підтверджує, що технологічна можливість для відновлення транзиту газу є, проте на це, підкреслив Купріянов, в Україні немає політичних рішень.

Купріянов вказав, що сьогодні в телефонній розмові з главою "Газпрому" Олексієм Міллером глава "Нафтогазу" Олег Дубина на прохання відновити транзит, оголосив, що вони "цього не зроблять".

Нагадаємо, Росія припинила транзит газу Європі 7 січня. 13 січня "Газпром" заявив, що розпочав пробну прокачку газу і до країн ЄС паливо мало надійти наступного дня.

Проте Європа досі сидить без газу. У Києві заявили, що не можуть забезпечити транзит, бо тиск газу, який подає Росія, надто низький.

У "Нафтогазі" заявили, що не можуть технічно реалізувати варіант постачання газу до Словаччини, запропонований 14 січня керівництвом "Газпрому".

"Запропонований варіант не може бути здійснений технічно. Пропозиція щодо здійснення розмінної операції не працює, оскільки обсяги газу дуже малі. Нам все одно доведеться відключати від газопостачання схід і південь України", - повідомив начальник Управління зв`язків із громадськістю НАК "Нафтогаз України" Валентин Землянський.

Він підкреслив, що через газовимірювальну станцію "Суджа" Україна не може здійснити постачання газу до Словаччини.


Читайте також:
"Газпром" знову вимагає від України неможливого
Ющенко знову занижує ціну на газ
Євросоюз підтвердив, що Україна газ не крала

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: