"Газпром": Україна перекрила Європі газ

Україна в ніч на вівторок перекрила три газопроводи, по яких йде постачання російського газу до Європи.

Про це заявив перший заступник глави правління "Газпрому" Олександр Мєдвєдєв на прес-конференції в Берліні.

"Минулої ночі сталися події, які не мають прецеденту. Українська сторона в ніч на вівторок перекрила три експортні труби, по яких йдуть постачання російського газу до Європи. На жаль українська сторона погрожувала скоротити постачання і далі", - заявив Мєдвєдєв.

"В результаті незалежно від нашого бажання постачати газ споживачам, ми позбавлені фізично можливості постачати газ європейським споживачам в необхідному об'ємі", - повідомив перший зампред правління "Газпрому" Олександр Мєдвєдєв.

Мєдвєдєв повідомив також, що "Газпром" використовує альтернативні шляхи постачання газу до Європи. Це, зокрема, трубопроводи через Білорусь, "Блакитний потік", а також газ з підземних сховищ в Європі.

Також, представник "Газпрому" повідомив, що Європа стала заручницею безрозсудної поведінки української сторони. "Ми зіткнулися з неприкритою крадіжкою російського газу на Україні", - заявив Мєдвєдєв. За його словами, цей факт зафіксувала незалежна міжнародна компанія.

"Ми вимушені використовувати такі терміни, як "крадіжку газу", оскільки ці факти зафіксовані незалежною міжнародною компанією. Не дивлячись на те, що Україна перешкоджала доступу фахівців на свої газовимірювальні станції, виміри газу на вході і на виході привели нас до такого висновку", - відзначив Мєдвєдєв.

Він відзначив, що Україна зобов'язана дотримувати контракт по транзиту російського газу до Європи, який  діятиме ще три роки.

"Підстави для того, щоб передивитися транзитний контракт, відсутні", - підкреслив Мєдвєдев, нагадавши, що Україна два роки отримувала гроші по цьому контракту.

"Дорога виходу лише одна - мають бути підписані договори з постачаннях газу і Україна повинна забезпечити транзит", - заявив він.

На його думку, українську сторону необхідно повернути за стіл переговорів "з нормальною конструктивною позицією".

"Ми готові продовжувати переговори вдень і вночі. Навіть у цій кризисній ситуації ми не бачимо бажання української сторони повернутися за стіл переговорів", - відзначив віце-президент "Газпрому".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: