"Газпром": Україна вимагає безкоштовного газу

У "Газпромі" заявляють, що Україна вимагає надати безплатно газ на 700 млн. дол.

У ВАТ "Газпром" заявляють, що Україна вимагає надати безплатно газ на 700 млн. дол. для відновлення транзиту російського газу європейським споживачам.

Як повідомили у прес-службі Кремля, про це голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер заявив на зустрічі з президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим.

"Єдиною умовою відновлення транзиту українська сторона ставить вимоги про надання у власність НАК "Нафтогаз Україна" "Газпромом" 360 млн. кубометрів газу в січні, 600 млн. - в лютому і ще 600 млн. - у березні", - сказав Міллер.

Він заявив, що Україна вимагає виконати ці умови на "безвідплатній основі, тобто безплатно".

"Нам пропонують подарувати НАК "Нафтогаз Україна" 700 млн. дол. тільки для відновлення постачань", - сказав Міллер.

При цьому він наголосив, що у української сторони немає жодних технологічних проблем для відновлення транзиту.

"Для того, щоб заповнити газ в експортній трубі, який українська сторона вкрала, доволі використовувати газ власного видобутку або газ з підземних сховищ в Україні або цей газ купити", - заявив він.

Сьогодні прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що Росія після початку подачі газу до України для транзиту повинна буде постачати щодня для технічного забезпечення цього транзиту додатково до 21 млн. кубометрів газу.

Також Україна звернулася до Єврокомісії з проханням допомогти в отриманні від РФ технологічного газу для здійснення транзиту.

Тим часом, Олег Дубина направив до "Газпрому" протокол з проханням надати Україні у позику технічний газ для забезпечення транзиту палива.

"Я направив протокол до "Газпрому". Протокол з проханням - "будь ласка, позичте нам технічний газ, щоб запрацювала наша газотранспортна система". Ми назвали цифру в 42 млн. куб. м, які ми узяли за період зупинки транзиту газу до Європи. Але ми з цього обсягу відправили частину газу на Молдову, і залишається у нас зараз близько 18 млн. куб. м... Україна ніколи не крала і не може красти газ, адже він підписується в балансі і акті", - сказав він.

Читайте також:
Європа готова судитися з Україною та Росією
Міжнародні спостерігачі кажуть, що Україна блокує газ до Європи
Україна вимагає в Росії більше 100 мільйонів кубів газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: