"Газпром" відібрав у Фірташа угорський енергоринок

Скандальна компанія Emfesz, яка контролює чверть енергоринку Угорщини, більше не належить Дмитру Фірташу.

Створений у 2003 році газовий трейдер Emfesz, який контролює чверть ринку Угорщини, більше не належить колишньому партнерові "Газпрому" Дмитрові Фірташу.

Про це пише газета "Ведомости". За версією видання, за новим власником стоїть "Газпром".

П'ятого травня до офісу Emfesz нагрянули представники Дмитра Фірташа - українського бізнесмена, який разом з "Газпромом" володіє газовим посередником RosUkrEnergo, пише газета.

Візитери пред'явили співробітникам фірми рішення кіпрської Mabofi Holding, яка входить до Group DF Фірташа і на 100% володіла Emfesz, про відставку директора Emfesz Іштвана Гоцци.

Однак у компанії їм показали документи, що Emfesz більше не належить Mabofi, її єдиний власник - швейцарська RosGas AG.

Emfesz змінила власника ще у квітні: у Гоцци була довіреність на продаж Emfesz, і він нею скористався, розповіли співрозмовники видання.

Про існування швейцарської фірми RosGas стало відомо у кінці квітня з прес-релізу Emfesz.

Після російсько-української газової війни "Газпром" перестав постачати газ RosUkrEnergo, а та - Emfesz. Тому компанія знайшла нового постачальника - фірму RosGas.

З одного боку, у Emfesz укладені експортні контракти з RosUkrEnergo до 2015 року, і угорці могли вимагати штраф за зрив постачань через європейські суди. З іншого - Emfesz з її дистрибуторскою мережею в Угорщині - привабливий актив.

Джерело в "Газпромі" розповіло газеті, що монополія хотіла отримати частку в Emfesz, але Фірташ не погодився. Залишався єдиний вихід - отримати лояльнішого власника, з яким домовлятися буде легше. Гоцци допоміг забрати компанію у Фірташа, скориставшись довіреністю.

Незабаром у Emfesz може з'явитися новий співвласник, стверджує джерело "Ведомостей". Це російсько-болгарський газовий трейдер Overgas (50% належить "Газпрому", 50% - болгарському бізнесменові Сашо Дончеву).

У квітні Overgas отримувала пропозицію придбати частку в Emfesz, підтверджує джерело, близьке до керівництва Overgas.

За його словами, в кінці травня, можливо, покупку розгляне рада директорів Overgas.

Нагадаємо, під час російсько-української газової війни на початку року угорська компанія Emfesz була єдиною європейською компанією, яка подала на Україну до суду. Вона звинувачувала "Нафтогаз" у навмисному зриві постачань російського газу до Угорщини.

Читайте також:

Тимошенко забере у Фірташа всі облгази

"Газпром" зайняв місце RosUkrEnergo в Угорщині

Фірташ припинив постачання української електрики в Угорщину

"Газпром" стверджує, що компанія Фірташа краде у нього газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: