"Газпром": відключити Україні газ неможливо

У Москві відбулися переговори між главами "Газпрому" та "Нафтогазу", але росіяни так і не зрозуміли, чи зможе Київ заплатити за газ.

Відключення газу Україні після підписання десятирічного контракту про постачання неможливо, заявив глава "Газпрому" Олексій Міллер.

2 червня в Москві він провів чергові переговори з керівником "Нафтогазу" Олегом Дубиною щодо оплати за поточні постачання блакитного палива.

На питання, чи буде "Газпром" у разі порушення умов оплати припиняти постачання газу для українських споживачів, Міллер відповів, що "навіть якщо справа дійде до переходу на передоплату, "Нафтогаз" сам вирішуватиме, скільки отримати газу".

"Скільки сплатять - стільки і отримають. Яке ж це відключення?", - додав Міллер.

Він зазначив, що "поки як і раніше немає ясності з тим, чи зможе "Нафтогаз України" своєчасно і повністю сплатити рахунок за постачання газу в травні.

"Платіж, як відомо, має бути зроблений до 7 червня", - нагадав глава російського концерну.

На зустрічі, зокрема, розглядалися питання оплати українською стороною поточних постачань газу, а також необхідність заповнення "Нафтогазом України" підземних сховищ для дотримання в опалювальний сезон 2009-2010 років своїх зобов'язань з постачання і транзиту газу.

Нагадаємо, 19 січня "Газпром" і "Нафтогаз" підписали довгострокові контракти на транзит російського газу до Європи через Україну та постачання газу українським споживачам.

Росія неодноразово підкреслювала, що має сумніви щодо спроможності України платити за газ. У відповідь Київ наголосив, що все під контролем, а подібні заяви – не більше, ніж спекуляції. "Газпром" повідомив, що зажадає від України 100% передоплати постачань газу, якщо до 7 червня країна не розрахується з холдингом за травневі поставки.

Водночас прем'єр РФ Володимир Путін звернувся до Євросоюзу з проханням надати Україні синдикований кредит, щоб допомогти розрахуватися за газ. Після того, як президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу сказав, що поки що ЄС не спроможна допомогти фінансово, "Газпром" не виключив, що можуть виникнути проблеми з транзитом газу до Європи.

Читайте також:

"Газпром" бачить лише один вихід з газової кризи

Росія запропонувала Європі втрутитися у газову суперечку з Україною

Міжнародні рейтинги "Нафтогаза" знижено вдруге за місяць

"Газпром": ситуація з оплатою газу Україною дуже-дуже тяжка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: