Росія вимагає від України платити по 450 доларів за "вкрадений" газ

"Газпром" хоче, щоб Київ "компенсував" газ, який недоотримали європейські країни, за ринковою вартістю.

Україні доведеться розплатитися за "несанкціоновано відібраний" російський газ за ринковою ціною в 450 доларів за 1 тисячу куб. метрів.

Про це заявив заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медвєдєв, який зараз у Парижі представляє позицію російського концерну.

"Газ, який вкрадено, не може розраховуватися за іншою ціною. Це газ, не отриманий європейськими споживачами, і він повинен бути компенсований за такою ціною", - сказав Медвєдєв.

Він також висловив сподівання, що країни Європи обіймуть позицію, яка спонукатиме Україну відновити переговори з Росією щодо постачань газу у 2009 році.

"Ми все ж таки сподіваємося, що не тільки наша конструктивна позиція, але й позиція Європи призведе до того, що Україна перестане так нерозважливо і безвідповідально поводитися й повернеться не просто до столу переговорів, але повернеться з професійним підходом, виходячи з того, як формується ринок сьогодні", - заявив Медвєдєв.

Тим часом у Європейській комісії заявляють, що упевнені в забезпеченні постачань російського газу через Україну в країни ЄС. Наразі Єврокомісія аналізує ситуацію.

Як відомо, "Газпром" 1 січня у зв'язку із закінченням терміну контракту припинив поставки газу Україні. При цьому Росія продовжує транзит газу через Україну до споживачів ЄС. Днями кілька європейських країн відзначили зниження обсягів поставок газу через територію України.

"Газпром" заявляє, що Україна несанкціоновано його відбирає. "Нафтогаз", зі свого боку, стверджує, що це Росія знизила подачу газу на вході до газотранспортної системи України.

Занепокоєна російсько-українським конфліктом Європа збирає в понеділок у Брюсселі спеціальне засідання постійних представників країн - членів ЄС.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: