"Газпром" винен Україні 75 млн куб. м газу

Київ стверджує, що Москва йому винна за технічний газ для транзиту: з початку року "Нафтогаз" на це витрачав паливо з власних сховищ.

НАК "Нафтогаз" заявляє, що російський концерн "Газпром" винен українській стороні близько 75 млн куб. м газу.

Це газ, який Україна використала з власних газових сховищ для забезпечення роботи компресорних станцій, які качають російський газ до країн Європи, пояснив заступник голови правління "Нафтогазу" Володимир Тріколіч.

Вказаний обсяг газу було використано з 1 по 9 січня поточного року.

Тріколіч повідомив також, що за 9 днів цього року через транзитний трубопровід було прокачано 1 млрд 435 млн куб. м газу.

Однак, за його словами, європейські споживачі отримали на 52 млн куб. м газу більше, оскільки Україна для забезпечення транзиту надавала свій газ. Всього для транзиту в цей період було використано 123 млн куб. м газу.

В середньому країни Європи щодня споживають 300-330 млн куб. м газу, що транзитується українською газотранспортною системою. За рік, додав представник "Нафтогазу", на потреби транзиту необхідно використати 6,4 млрд куб. м газу, а в середньому за день газокомпресорні станції споживають 17 млн куб. м газу.

Раніше прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявляв, що Україна має забезпечувати технічний транзит російського газу за рахунок власних ресурсів.

Як відомо, транзит російського газу через Україну "Газпром" припинив 7 січня. Москва звинуватила Київ у "крадіжці" газу. До суперечки сторони залучили Європу. Наразі в Україні працює європейська комісія, яка перевіряє діяльність українських газотранспортних мереж.


Відео"Газпром" винен Україні 75 млн куб. м газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: