"Газпром" висунув "Нафтогазу" нові вимоги - ЗМІ (відео)

Російський монополіст виявив чималий борг України і пропонує погасити його за рахунок транзиту російського газу.

Газпром
УНІАН
"Газпром" вимагає від України не підвищувати ставку на транзит до 2011 року
У Москві 18 листопада пройшли переговори голови "Нафтогазу" Олега Дубини і голови правління "Газпрому" Олексія Міллера про постачання і транзит газу в 2009 році.

Про це пише газета "Комерсант-Україна".

Офіційно їхній хід сторони не коментують, в прес-службі "Газпрому" лише уточнили, що вони продовжаться сьогодні. Але про їхній тон можна робити висновок із заяви офіційного представника "Газпрому" Сергія Купріянова про те, що перехід на прямі постачання палива в 2009 році можливий тільки після погашення "Нафтогазом" боргу за поставлений природний газ.

"Треба закрити всі проблеми, які накопичилися за попередні роки: заборгованості, обсяги газу, які у спільних підприємств знаходяться в підземних сховищах в Україні. Я б не хотів називати суму боргу, щоб нікого не лякати. Цифра значна, але ми в процесі врегулювання", - запевнив Купріянов.

За словами високопоставленого джерела в "Газпромі", борг "Нафтогазу" на сьогодні досягає 2,4 млрд. дол. і російська монополія запропонувала погасити його за рахунок оплати транзиту газу територією України протягом подальших 14 місяців.

Крім того, компанія зобов'язується заморозити транзитну ставку на рівні 1,7 дол. за тисячу кубометрів на 100 км мінімум до 2011 року.

Нагадаємо, на початку року "Нафтогаз" заявляв, що вважає справедливою ставкою транзиту газу - 9,32 дол. за тисячу кубометрів на 100 км, але відмовився від підвищення тарифу після того, як "Газпром" оголосив про намір дзеркально підвищити вартість транзиту середньоазіатського газу, який постачається до України.

Відео"Газпром" висунув "Нафтогазу" нові вимоги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: