"Газпром" все ще має претензії до "Нафтогазу"

Російська сторона досі не відкликала зі Стокгольмскього Арбітражу подання щодо транзиту, зроблене ще у період січневої "газової війни". Сума позову 100 тисяч євро.

Прохання про арбітраж щодо транзиту російського природного газу через територію України, подане ВАТ "Газпром" в Арбітражний інститут Торговельної палати Стокгольма у зв'язку з так званою січневою газовою війною, до цього дня не відкликане, пише тижневик "Дзеркало тижня".

Так, згідно документам, що є у розпорядженні тижневика, "Газпром" ще 16 січня, тобто до підписання 19 січня газових угод між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром", звернувся з проханням про арбітраж в Арбітражний інститут Торговельної палати Стокгольма. Вид суперечки, як вказано в проханні про арбітраж, - "транзит російського природного газу через територію України".

У заявленій вимозі ВАТ "Газпром" вказував на те, що між "Нафтогазом" і ""Газпромом" існує довгостроковий контракт про об'єми і умови транзиту російського природного газу через територію України на період з 2003 по 2013 рік і відповідні доповнення до нього.

Згідно цим документам, на думку "Газпрому", відповідач (НАК "Нафтогаз України") не тільки не "дотримував юридичних зобов'язань щодо транзиту природного газу через територію України до Європи", але ще і вилучав транзитний газ.

У Стокгольмському арбітражі "Газпром" просив, зокрема, зобов'язати відповідача відновити і продовжувати виконання своїх зобов'язань по наданню послуг транзиту позивачу відповідно до умов довгострокового контракту. Також визнати вилучення відібраного газу за триваюче порушення довгострокового контракту, зобов'язати відповідача повернути позивачу відібраний газ (або його еквівалент) і стягнути збитки, що зазнають позивачем.

Крім того, "Газпром" надіслав в Стокгольмський арбітраж додатковий лист з уточненням позовних вимог. Останній пункт в ньому виражено цифрою в 100 тис. євро.

У свою чергу, 6 березня "Нафтогаз" попросив ТПС відхилювати прохання "Газпрому" у зв'язку з тим, що згідно арбітражних зостережень, на які посилається російська сторона, на досудове - світове і взаємоприйнятне - вирішення суперечки між НАК "Нафтогаз" України і ВАТ "Газпром" відведено 45 днів "з моменту виникнення суперечки", тільки після закінчення яких у випадку, якщо згоди не досягнуто, можливе звернення до арбітражу.

При цьому "Нафтогаз" підкреслює, що заявлені "Газпромом" вимоги "є необгрунтованими і категорично відкидаються "Нафтогазом" по процесуальних і формальних підставах, а також по підставах по суті". У документі також наголошується, що "Нафтогаз" зберігає за собою право подати стрічний позов проти "Газпрому" у випадку, якщо арбітражне виробництво буде продовжене.

Керівництво НАК "Нафтогаз України", а також юристи компанії поки категорично відмовляються коментувати стокгольмський процес.

Тим часом, раніше В НАК "Нафтогаз України" заявили, що компанія повністю розрахувалася за газ, спожитий в лютому 2009 року.

Нагадаємо також, що швейцарський трейдер RosUkrEnergo також подав позов до Стокгольмського арбітражного суду на НАК "Нафтогаз України".
У позові компанія просить почати розгляди відносно НАК "Нафтогаз України" і зобов'язати її повернути 11 млрд. кубометрів газу, розмитнені українською монополією.

Читайте також:

Путін пробачив Україні штрафи за недобір газу

Тимошенко візьме 5 млрд. у Москви, щоб заплатити за російський газ

Фірташ буде судитися з "Нафтогазом" у Стокгольмському суді

СП знову звинуватив Тимошенко і Росію в газовій змові

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: