"Газпром" втратив 2 мільярди і вимагає Україну їх відшкодувати

"Газпром" має право подати проти України позов про відшкодування прибутків, втрачених у ході недавнього газового конфлікту.

"Газпром" за перші тижні січня втратив прибутки більш ніж на 2 мільярди доларів і має право вимагати компенсації від України, заявив замглави російського газового холдингу Олександр Мєдвєдєв.

"Ми маємо право зажадати від України повної компенсації, оскільки за перші тижні січня ми втратили прибутки більш ніж на 2 мільярди доларів", - заявив Олександр Мєдвєдєв в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу Russia Today.

Він відзначив, що "Газпром" має право подати проти України позов про відшкодування прибутків, упущених в ході недавнього газового конфлікту. Один з клієнтів "Газпрому" - Болгарія - вже заявив про те, що хоче одержати компенсацію за газ, що недоотримала у зв'язку з конфліктом. Мєдвєдєв відзначив, що відповідальність за це лежить однозначно на Україні.

Раніше "Газпром" у відповідь на вимоги європейських партнерів про компенсацію збитків, що виникли через недостачу "блакитного палива", заявив, що вони були обумовлені форс-мажорною ситуацією під час газового конфлікту між Москвою і Києвом. "Газпром" під час перерви транзитних поставок газу до Європи через Україну вже повідомляв європейських споживачів про форс-мажорні обставини.

У п'ятницю уряд Болгарії оцінив збиток від недопостачання російського газу в 500 мільйонів льовів (250 мільйонів євро) і зажадав компенсацію у "Газпрому". Зампред правління "Газпрому" Мєдвєдєв заявив у п'ятницю в Софії, що компанія виконає всі контрактні зобов'язання перед Болгарією і надасть їй на пільговій основі той гай, що не дійшов через конфлікт з українською стороною, що дозволить не виплачувати компенсації за заподіяні ушкодження.

Поставки російського газу до Європи припинилися в ніч на 7 січня після того, як через відсутність контракту на 2009 рік "Газпром" 1 січня перекрив поставки газу Україні, але продовжив постачати "Нафтогазу України" транзитний газ для Європи. Цей газ до європейських споживачів не доходив. Росія обвинувачувала Україну в незаконному відборі газу.

Поставки газу до Європи були відновлені 20 січня після домовленостей, досягнутих на рівні прем'єр-міністрів Росії і України, і підписання контрактів між "Газпромом" і "Нафтогазом". 

Читайте також:

"Газпром" розраховує на контракт з Києвом на 20-30 років
Газова угода ставить Київ та Москву в нерівні умови
"Газпром" звинуватив RosUkrEnergo в відборі газу для Польщі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: