"Газпром" заявляє, що Україна не прийняла додатковий газ для Європи

Москва продовжує звинувачувати Київ у незабезпеченні транзиту російського газу.

ВАТ "Газпром" в понеділок заявив, що українська сторона відмовилася в неділю прийняти додаткову партію газу для європейських споживачів.

"Нафтогаз України" вчора відмовив "Газпрому" в прийомі додаткових 15 млн. куб. м газу на добу через ГІС Кобрін для забезпечення заявок закордонних покупців", - повідомили в прес-службі російського концерну.

Заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медвєдєв, після закінчення зустрічі з міністром економіки Франції Крістін Лягард у Парижі, закликав європейські держави вплинути на українську владу в питанні забезпечення транзиту газу.

За його словами, "постраждалі від дій Києва" сторони можуть відповідно до Енергетичної хартії "через суд зажадати від України виконання всіх зобов`язань щодо транзиту".

Він заявив, що українська сторона поставила під сумнів ці зобов`язання. Рішення українського суду про заборону транзиту російського газу в Європу "взагалі в жодні ворота не лізе", - заявив заступник голови правління "Газпрому".

Як повідомляв ТСН.ua, сьогодні Господарський суд Києва заборонив НАК "Нафтогаз України" здійснювати у 2009 році транзит російського природного газу територією України за ціною 1,6 дол. за тис. куб. м на 100 км.

Нагадаємо, "Газпром" 1 січня у зв'язку із закінченням терміну контракту припинив поставки газу Україні. При цьому Росія продовжує транзит газу через Україну до споживачів ЄС. Днями кілька європейських країн відзначили зниження обсягів поставок газу через територію України.

"Газпром" заявляє, що Україна несанкціоновано його відбирає. "Нафтогаз", зі свого боку, стверджує, що це Росія знизила подачу газу на вході до газотранспортної системи України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: