"Газпром" зібрався підвищити ціни на газ

Основною причиною подорожчання газу стане підвищення цін на нафту.

У третьому і четвертому кварталах 2009 року можна чекати зростання цін на газ, вважає заступник голови правління ВАТ ”Газпром” Олександр Мєдвєдєв.

”Те зростання цін (на нафту), яке ми спостерігаємо останніми тижнями, позначиться і на цінах нафтопродуктів, які входять до наших газових формул. Якщо ця тенденція збережеться, в третьому і четвертому кварталі можна чекати, що ціни підуть вгору”, - сказав Мєдвєдєв у ефірі радіостанції ”Эхо Москвы” у понеділок.

Мєдвєдєв констатував, що ”Газпром” вперше за цей рік зафіксував зростання попиту на газ з боку європейських споживачів. ”Вперше з початку року заявки іноземних покупців перевищили наші очікування відповідно до графіку постачань”, - сказав він.

Крім того, Мєдвєдєв висловив надію, що практика своєчасних платежів України за постачання газу буде продовжена. ”Можна зітхнути з полегшенням, що черговий платіж було здійснено в повному обсязі. Ми сподіваємося, що ця практика буде продовжена і контракти працюватимуть”, - заявив він.

Він переконаний, що приводу обговорювати зрив платежів надалі ”бути не має”. ”Нудно було б все це обговорювати, якби ми раз за разом не стикалися з ризиком невиконання тих або інших умов контрактів з боку українських колег. Але пройшло п`ять місяців поставок і транзиту. Незважаючи на всі небезпеки, платежі здійснювалися в термін і в повному обсязі”, - констатував він.

Коментуючи ситуацію із затримкою платежів за травневі поставки газу до України, Мєдвєдєв зазначив: ”Ми пішли на те, щоб не застосовувати штрафні санкції, хоча така можливість у нас була. Але з урахуванням тієї складної економічної ситуації, в якій опинилася і сама Україна, і компанія ”Нафтогаз”, ”Газпром” пішов назустріч”.

Мєдвєдєв сказав також, що в ”Газпромі” не підтримують ідею перенесення пунктів продажу газу європейським споживачам на українські кордони.

Як повідомлялося, з кінця травня влада Росії та керівники “Газпрому” неодноразово висловлювали сумнів щодо спроможності України вчасно заплатити за спожитий газ. У свою чергу президент України Віктор Ющенко 5 червня заявив, що для розрахунків за травневі постачання ”Ощадбанк” виділив ”Нафтогазу” 3,8 млрд грн (близько 475 млн дол.) за рахунок рефінансування Нацбанку.

Того ж дня НАК "Нафтогаз України" перерахував "Газпрому" гроші за спожитий у травні російський газ.

Читайте також:

"Газпром" підтвердив, що Україна повністю заплатила за газ

Італія пропонує Європі і Росії скинутись Україні на газ

Ющенко: "Нафтогаз" розтягнули, як Ісуса Христа на хресті

У Ющенка вимагають від Росії вибачень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: