"Газпром" знову просить Європу подати на Україну до суду

Москва продовжує наполягати на тому, що саме Київ винен у припиненні поставко газу до ЄС.

У Брюсселі глава "Газпрому" Олексій Міллер в черговий раз заявив, що країни ЄС, які постраждали через припинення поставок російського газу через територію України, мають право подати на неї до суду.

Міллер нагадав Єврокомісії про існування механізму Енергетичної хартії. "Цей механізм має бути задіяний", - переконаний він.

Разом з тим глава російського концерну висловив сподівання, що питання поновлення транзиту газу через Україну має бути вирішене сьогодні.

Нагадаємо, вчора "Газпром" вже закликав НАК "Нафтогаз України" компенсувати Європі відібраний українською стороною газ. За даними холдингу, українська сторона "за останню добу несанкціоновано відібрала ще 21 млн куб. м російського газу, призначеного для постачання до Європи".

Вперше європейських споживачів закликав подати до суду на Україну ще 3 січня член правління "Газпрому" Микола Дубик.

Російсько-українська газова суперечка триває вже більше тижня. Сторони не змогли укласти новий контракт на поставки російського газу до України у 2009-му році, тому з 1 січня "Газпром" перекрив газ для України.

Втім, продовжив транзит блакитного палива до Європи. Після того, як низка європейських країн заявили про зниження тиску подачі газу, Москва звинуватила Київ у його крадіжці.

Сьогодні Олексій Міллер та голова "Нафтогазу" Олег Дубина зустрілися з представниками Європарламенту у Брюсселі. Переговори триватимуть і ввечері. За словами Міллера, досягти консенсусу сторони планують до кінця доби.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: