"Газпром" знову відмовився переглядати контракти з Україною

У "Газпромі" заявляють, що не можуть знайти підстави для перегляду газових контрактів навіть "при всій уяві".

"Газпром" не бачить ніяких підстав для перегляду цінових і транзитних умов діючого газового контракту з Україною.

"Підстав для перегляду цінових умов або умов транзиту я при всій уяві не можу знайти", - заявив у середу, 24 червня, на прес-конференції заступник голови "Газпрому" - глава "Газпром експорту" Олександр Мєдвєдєв.

Мєдвєдєв підкреслив, що це є не лише його особистою позицією, але і позицією "Газпрому". Він відзначив, що першокласні контракти передбачають для сторін право на перегляд умов, але це може бути зроблено тільки за наявності серйозних підстав.

"Перегляд починається не тоді, коли хтось захоче, а коли це буде обґрунтовано", - сказав він.

Мєдвєдєв також підкреслив, що заповнення підземних сховищ газу для подальшого забезпечення транзиту є обов'язком "Нафтогазу".

"Відповідальність за наповнення підземних сховищ газу лежить на "Нафтогазі". Звичайно економічна криза вплинула, але це не звільняє Україну від обов'язків", - сказав він.

Нагадаємо, на перегляді газових контрактів наполягає президент Віктор Ющенко.

"Газпром" і НАК "Нафтогаз України" 19 січня 2009 року підписали довгострокові контракти на транзит російського газу до Європи через територію України і на постачання газу Україні. Термін дії контрактів - з 2009 по 2019 рік включно.

Контракт на транзит передбачає збереження в 2009 році пільгової транзитної ставки 1,7 долара за транспортування тисячі кубометрів на сто кілометрів. З 1 січня 2010 року ставка транзиту стане ринковою і розраховуватиметься за загальноприйнятою європейською формулою. Відповідно до контракту на постачання, ціна газу для України також розраховується за загальноприйнятою європейською формулою з щоквартальним перерахунком і ринковою стане з 2010 року, в поточному ж році застосовується понижуючий коефіцієнт 0,8, тобто надається знижка в 20%.

При цьому президент України критикує підписані контракти, наполягає на необхідності їх перегляду, зокрема підвищення ставки на транзит газу.

Читайте також:

Янукович: через трубу Україна знову в лайні

"Газпром" більше не буде видавати Києву аванси

ЄС не втручатиметься в газові суперечки України і Росії

За вісім днів "Нафтогаз" може збанкрутувати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: