"Газпром" готовий зробити знижки на газ для України

У "Газпромі" кажуть, що зробили Києву привабливу пропозицію щодо ціни на газ на наступний рік, але не кажуть, яку саме.


"Газпром" зробив Україні надпільгову пропозицію за ціною на газ в 2009 році, заявив заступник голови правління російського газового холдингу Олександр Мєдвєдєв. "Ми зробили надпільгову пропозицію за ціною", - сказав він.

Він відмовився назвати конкретну ціну газу, відзначивши лише, що в порівнянні з раніше озвученою ціною в 418 доларів за тисячу кубометрів вона набагато нижча. "Дотепер ціна українською стороною не прийнята", - додав Мєдвєдєв.

У 2008 році ціна газу для України складає 179,5 доларів за тисячу кубометрів.

Сергій Купріянов сказав, що контракт на постачання газу закінчується 1 січня о 10 годині за московським часом.

Офіційний представник "Газпрому" Купріянов сказав, що компанія Rosukrenergo одержала від "Нафтогазу" 1,5 млрд. доларів в рахунок погашення українського боргу за поставки газу з РФ, проте ВАТ "Газпром" їх ще не одержало.

"Півтора мільярда доларів надійшли на рахунки Rosukrenergo. Сподіваємося, що Rosukrenergo виконає свої зобов'язання і гроші надійдуть на рахунок "Газпрому", - заявив, у свою чергу Олександр Мєдвєдєв.

Купріянов сказав, що "Газпром" на 70% не впевнений в підписанні до настання Нового роки контракту на постачання російського газу у 2009 році Україні.

"Чесно кажучи, після отримання листа про можливість конфіскації транзитного газу, якщо вчора ми оцінювали (можливість підписання контракту) співвідношення як п'ятдесят на п'ятдесят, то зараз сімдесят на тридцять у бік кризового сценарію", - заявив в середу Купріянов.

Він додав, що тим часом переговори про підписання контракту на поставки російського газу Україні наступного року в даний час тривають.

Купріянов пояснив, що саме початок погашення боргу українською стороною і зробило можливим подальше продовження переговорів. Він не виключив можливості укладення контракту до настання Нового року, не зважаючи на те, що до бою курантів залишаються лічені години.

"Так, контракт може бути підписаний, як це у нас вже, на жаль, було з "Белгрансгазом" в останні хвилини", - сказав він.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: