Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Геловін із розмахом: у КМДА годують павуками, а школи наповнили "відьми" та "монстри"

Психологи тлумачать дивну тягу українців до чортівні страхом смерті та війни.

Україна з розмахом готується до Геловіну. В країні, котра перебуває у стані війни, де вистачає жахів та крові, спостерігається підвищений попит на специфічну святкову атрибутику, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Покупці змітають із прилавків базарів круглі гарбузи, однак не всі продавці готові до заробітку – дехто спеціально ріже овоч на шматки та продає на вагу, бо ростили гарбузи на їжу та інше використання не визнають і вважають дурнею і знущанням. Натомість продавці крамниць святкової атрибутики від нагоди підзаробити не відмовляються, тому вчасно поповнюють асортимент. У попиті – костюми та маски для карнавалів, а також різноманітні моторошні знаряддя.

Відео Українці готуються до святкування Геловіну – вітчизняного свята гарбуза

Серед покупців є школярі-старшокласники, котрі вагаються між образами вурдалака і Путіна. «Є щось спільне між ними», - кажуть хлопці. Є в крамницях і оптові покупці – зокрема до КМДА закупили прикрас на кругленьку суму. «Обирали що страшніше», - каже менеджер Мирослава Грибанова. В міській адміністрації справді вже повно всілякої тематичної чортівні – у їдальні над столами привиди, на стінах кажани, а поласувати чиновникам пропонують павучком чи павутинням. Однак відвідувачі не лякаються – їм антураж до вподоби, бо викликає чимало кумедних ситуацій і приводів для жартів.

В ІТ-компаніях уже сидять на рецепції «жахливо» прекрасні секретарки, а працівники різьблять страхітливі пики з гарбузів. А найбільше «бісенят» зібралося у школах – там популярні образи відьом серед дівчат і привидів та монстрів серед хлопців. А для вчителів Геловін – зайвий привід дати більше знань з англійської мови дітям. Однак це свято не чуже й українській культурі, наголошують збирачі українських традицій Олег Коробов та Маргарита Скаженик. Вони твердять, що гарбуз використовувся атрибутом інших свят, зокрема Маковія.

Фотогалерея Для тварин у лондонському зоопарку влаштували геловінську вечерю (11 фото)

Моторошним оформленням відзначився один із київських ресторанів. Там на вході поставили хрести та повісили вивіску: цвинтар курей, які не повернулися зі спецзавдання. Таким оформленням у соцмережах обурилися АТОвці, волонтери та небайдужі користувачі, тож аби заклад випадково не постраждав, менеджери декоративний цвинтар прибрали та пояснили, що загиблих воїнів образити не хотіли.

Такий розмах святкувань Геловіну психологи пояснюють страхом війни і смерті – під жахливий костюм ховають страхи та намагаються подолати їх сміхом. «Це засіб подолати власні страхи. Ми можемо сміятися над своєю смертю, але ні в якому разі в нашій культурі неможна сміятися над чужою смертю», - пояснює психолог Віра Романова. Сміятися смерті в очі в Україні будуть п’ять днів поспіль – аж до 31 жовтня, коли насправді святкують Геловін.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Вибір редакції