Генеральним прокурором може стати Шемчук

Лідер блоку НУ-НС Юрій Луценко не виключає, що на посаду генерального прокурора України може бути призначений Віктор Шемчук.

Віктор Шемчук
УНІАН
В.Шемчук обраний до Верховної ради України шостого скликання за списком НУ-НС.
Лідер блоку "Наша Україна – Народна самооборона" Юрій Луценко не виключає, що на посаду генерального прокурора України може бути призначений Віктор Шемчук.
 
Про це Луценко заявив в прямому ефірі “5-го каналу”. За словами Ю.Луценка, НУ-НС виконає свою передвиборчу обіцянку щодо заміни генпрокурора, який виконує вказівки однієї з політичних сил. 

На запитання, чи може очолити ГПУ В.Шемчук, Юрій Луценко відповів: “Я цього не виключаю”.
 
Зараз посаду генпрокурора обіймає Олександр Медведько.
26 квітня цього року президент України В.Ющенко своїм указом поновив Святослава Піскуна на посаді генерального прокурора України. 

Наприкінці травня 2007 року президент звільнив Піскуна і призначив в. о. генпрокурора В.Шемчука.
 
Однак, Піскун заявив, що його звільнення незаконне і відмовився покидати свій пост. Заручившись підтримкою керівника МВС Василя Цушка (який назвав президентське рішення ”державним переворотом”) і бійців спецназу, С.Піскун повернувся в свій кабінет, вигнав звідти В.Шемчука, а заразом і співробітників Управління державної охорони, що знаходилися в будівлі Генпрокуратури. 

Наступного дня прокуратура порушила кримінальні справи за статтями ”захоплення державної установи” і ”перевищення службових повноважень”. 

Після цього конфлікту 1 червня Президент своїм указом відновив дію указу від 4 листопада 2005 року "Про призначення О.Медведька Генеральним прокурором України".
 
В.Шемчук обраний до Верховної ради України шостого скликання за списком НУ-НС (№33 у списку).

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: