ЗМІ: генконсул РФ в Одесі створив шпигунську мережу

Отримані Грачовим матеріали доповідалися через керівництво російських спецслужб безпосередньо Володимиру Путіну.

Генконсул РФ в Одесі Олександр Грачов займався створенням підконтрольної Росії структури для реалізації російського впливу.

Як повідомили виданню "Українська правда" джерела в компетентних органах, фінансування діяльності відбувалося з використанням тіньових схем надходження в Україну валютних коштів.

"Грачов фактично проводив нелегальну агентурну діяльність для забезпечення підтримки політичних кроків Росії щодо України з ключових напрямків, для чого він установлював контакти з відомими політичними діячами України", - розповіло джерело.

За його словами, під час неофіційних особистих зустрічей з такими особами Грачов доручав українцям готувати письмову інформацію про те, як створити механізми впливу і просувати політики Росії в Україні.

"При цьому отримані Грачовим матеріали доповідалися ним через керівництво російських спецслужб безпосередньо Володимиру Путіну", - заявив співрозмовник видання.

Він також зазначив, що Грачов фактично ініціював створення і "тіньову" фінансову підтримку політичної партії "Родіна", лідером якої є Ігор Марков.

"При цьому, шляхом фінансових махінацій, частину коштів Марков та Грачов використали для придбання житла іноземному дипломату у житловому комплексі "Білий парус", де розміщений офіс Маркова", - сказав співрозмовник.

Торкаючись діяльності вже відправленого в Росію іншого дипломата Володимира Лисенка, співрозмовник розповів, що той проводив активну розвідувально-підривну діяльність в Україні.

"Лисенко встановлював неофіційні контакти з представниками місцевих органів влади з метою отримання закритої упереджувальної інформації про позицію України на переговорах по ЧФ РФ", - сказав співрозмовник.

За його словами, Лисенко також "шукав шляхи створення позицій впливу в кримськотатарському середовищі з метою усунення керівництва Меджлісу та їх заміни на осіб з проросійськими поглядами, а також з метою створення альтернативної Меджлісу політичної структури".

Також він був організатором та спільно з співробітниками ФСБ на ЧФ РФ спонсором публічних акцій протесту, наприклад під час прибуття до Севастополю кораблів країн НАТО, пікетування правими організаціями штабу ЧФ РФ, дії виконавчої служби з вилучення з незаконного володіння ЧФ РФ станції "Марс-75".

Нагадаємо, раніше стало відомо, що МЗС України відкликало акредитацію співробітника посольства Росії в Україні, який займається діяльністю Чорноморського флоту РФ, радника посольства Володимира Лисенка, а також висилає з країни генерального консула РФ в Одесі Олександра Грачова.

За даними ЗМІ, офіційний Київ мотивував бажання вислати з країни дипломатів Лисенка та Грачова тим, що вони працювали на російську розвідку.

У відповідь МЗС Росії заявило, що відповість на "недружні дії української влади" висилкою українських дипломатів.

Після цього офіційний Київ відкликав ноту, в якій рекомендував російській стороні достроково припинити повноваження генконсула Грачова.

Читайте також:

Україна відмовилась від вимоги вислати російського консула

Російські дипломати, яких висилає Україна, працювали на спецслужби

МЗС України обурений дипломатичним демаршем Росії

Росія висилає українського радника з питань ЧФ у Криму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: