Генконсулу Росії подарували український розмовник, щоб не отруївся ліками

У МЗС сподіваються, що це допоможе Андреєву виконувати свої функції у Криму.

Міністерство закордонних справ України передало генеральному консулу Росії у Сімферополі Володимиру Андреєву підручник української мови для російськомовних людей і російсько-український розмовник у відповідь на скарги генконсула щодо недостатньої присутності російської мови у Криму.

Про це повідомив сьогодні на брифінгу речник МЗС України Олександр Дикусаров.

"Ми відреагували на заяви генконсула Росії у Сімферополі єдиним можливим способом. Користуючись нагодою, ми придбали і передали через посла Російської Федерації в Україні для пана Андреєва підручник української мови для російськомовних людей та російсько-український розмовник. Ми сподіваємося, що це допоможе пану Андреєву виконувати свої функції у Криму", - сказав Дикусаров.

Нагадаємо, Андреєв в одному з інтерв'ю заявив, що "Росія не ставить в офіційних форматах питання російської мови в належному ступені наполегливості".

Як вважає Андреєв, "у Криму ситуація з російської мови якась неприродна, ненормальна", і навів аргументи: "Я ж дивлюся телевізор - в основному, там українська мова. В аптеку заходжу і намагаюся купити якісь ліки, тільки по пам'яті згадую, що це проти цього. А так нічого не розумію, хоча в українській мовній сфері я живу півтора роки і більшість загальних термінів розумію. Але не специфічних термінів". Подібне, на думку дипломата, може становити загрозу життю людей. "І це права людей, яких потрібно відстоювати! І я з жалем відзначаю, що Росія не ставить в офіційних форматах питання російської мови в належному ступені наполегливості", - сказав Андреєв.

Також генконсул РФ у Сімферополі вважає, що в Криму має бути не одна, а 10-15 шкіл із російською програмою навчання.

Раніше голова Кримської організації Української народної партії Олег Фомушкін вимагав від МЗС оголосити Андреєва персоною нон-грата за образу державної української мови.

Читайте також:

Литвин звинуватив генконсула РФ у розпалюванні "мовного" конфлікту

Генконсул РФ у Криму: українська мова загрожує життю кримчан

Росія відхрестилася від видворених з Криму "радикалів" Мєшкова і Храмова

Російська мова може стати офіційною в десяти областях

Мєдвєдєв заявив, що правильно казати – "на Україну"

ВідеоГенконсулу Росії подарували український розмовник, щоб не отруївся ліками

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: