Генпрокуратура допитала Ющенка у справі проти Тимошенко

Заступник генпрокурора Ренат Кузьмін розповів депутатам подробиці "газової" справи проти лідера "Батьківщини".

Колишній президент Віктор Ющенко був допитаний у рамках кримінальної справи про газові контракти Юлії Тимошенко, і його свідчення є у даній справі. Про це на засіданні Верховної ради повідомив перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін.

За словами Кузьміна, він не даватиме політичних оцінок цій справі, оскільки "це - справа парламенту".

"Суть злочину по газових контрактах зводиться до наступного: прем’єр-міністр Тимошенко, явно знаючи, що рішення про ухвалення директив може прийняти виключно Кабінет міністрів України, дала вказівку голові української делегації, (голові) "Нафтогазу" Олегу Дубині підписати явно невигідний Україні газовий контракт", - сказав перший заступник генпрокурора.

За його словами, після того, як голова НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина "у категоричній формі відмовився ці контракти підписувати, оскільки він вважав, що тим самим буде завданий збиток державним інтересам України, прем’єр-міністр Тимошенко, за інформацією, що є у слідства, у категоричній формі зажадала укладення цього контракту під загрозою, у разі непідписання, звільнення його з роботи".

Кузьмін підкреслив, що ціна на газ була підвищена за контрактом, водночас ціна на транзит газу залишилася на колишньому рівні, хоча мала бути теж підвищена. Він зазначив, що збиток тільки по цьому напряму становив "більш як півтора мільярда гривень".

Як заявив Кузьмін, Генпрокуратура хоче, "щоб оцінку цьому дав суд". За його словами, якщо не буде достатніх доказів, суд може ухвалити виправдувальний вирок.

Перший заступник генпрокурора додав, що якщо суд визнає доводи сторони звинувачення, то повинен ухвалити звинувачувальний вирок.

Як відомо, Юлії Тимошенко пред'являється обвинувачення у вчиненні нею злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 КК України за фактом перевищення нею службових повноважень під час підписання газових угод.

Читайте також:

В Лук’янівському СІЗО приготували камеру для Тимошенко

Тимошенко вважає, що її ще можуть посадити

Пшонка розповів, хто видав санкцію на затримання Тимошенко

Ющенко: у 2009 Тимошенко не викликали до ГПУ з політичних мотивів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: