Генпрокуратура і СБУ перевірять законність газових угод

В РНБО вваєають, що рівень енергобезпеки держави знизився до критично небезпечного рівня.

Рада національної безпеки і оборони доручила генеральному прокуророві України Олександру Медведьку та Службі безпеки України провести у місячний термін перевірку дотримання українськими посадовими особами законодавства при проведенні переговорів та укладенні з Росією контрактів щодо постачання природного газу в Україну та його транзиту європейським споживачам, йдеться у рішенні РНБО від 10 січня про невідкладні заходи щодо забезпечення енергетичної безпеки України, яке сьогодні було введено в дію указом президента. В рішенні РНБО констатується невиконання переважної більшість завдань щодо виправлення ситуації в енергетичній сфері.

Зокрема, виконано лише 39 із 109 завдань, йдеться в документі. Не виконано більшість основних заходів, передбачених для виконання у 2006-2008 роках планом заходів на 2006-2010 роки щодо реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2030 року, затвердженим розпорядженням Кабінету міністрів України від 27 липня 2006 року.

“Все це призвело до того, що рівень енергетичної безпеки держави знизився до критично небезпечного. Це проявилося на початку 2009 року під час газової кризи, спровокованої діями ВАТ «Газпром». Лише скоординовані з главою держави високопрофесійні дії керівництва, інженерного і технічного персоналу НАК «Нафтогаз України» дозволили в цей час уникнути в Україні, насамперед у південно-східних регіонах, енергетичної катастрофи», - наголошується в рішенні РНБО.

Генпрокуратура та СБУ мають також перевірити дотримання порядку підготовки та затвердження директив на переговори, а також дотримання директив при проведенні переговорів. Крім того, згідно з рішенням РНБО, генеральний прокурор впродовж лютого - квітня 2009 року провести перевірки додержання законності:
1) при наданні Міністерством охорони навколишнього природного середовища України ліцензій (спецдозволів) на видобування природного газу;
2) при видобуванні та реалізації газу власного видобутку суб`єктами господарювання;
3) при розслідуванні кримінальних справ, порушених протягом 2007-2009 років за фактами вчинення злочинів у сфері видобування та реалізації газу.

Як зазначає прес-служба глави держави, на засіданні РНБО 10 лютого були відсутні голова Верховної ради Володимир Литвин, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко; під час голосування цього рішення була відсутня прем’єр-міністр Юлія Тимошенко; інші члени Ради підтримали це рішення.


Читайте також:

Коаліція заявила, що не допустить перегляду газових угод

Ющенко захищає українську газову трубу від Росії

Тимошенко в своїй манері спростувала звинувачення Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: