Генпрокуратура й СБУ порушать кримінальну справу проти Сталіна

Президент побачив у діях Йосипа Сталіна та інших радянських лідерів ознаки геноциду проти татар, вірменів та греків.

Президент Віктор Ющенко доручив генпрокурору Олександру Медведьку та голові СБУ Валентину Наливайченку розглянути питання про порушення кримінальної справи за фактом незаконних виселень у 1944 році кримськотатарського народу та інших народів, які проживали на території Криму.

Про це на брифінгу повідомила прес-секретар глави держави Ірина Ванникова.

"Глава держави вважає, що факт незаконних насильницьких масових виселень кримськотатарського народу з Криму у 1944 році є незаперечним. Також встановлено факт депортації інших народів, які проживали на території Криму, а саме: вірмен, греків, болгар та інших", - повідомила Ванникова.

За її словами, президент переконаний, що в діях тодішніх керівників тоталітарного комуністичного режиму на чолі з Йосипом Сталіним і посадових осіб каральних органів СРСР є ознаки геноциду.

"Також Генеральна прокуратура та СБУ мають провести повне, всебічне та об’єктивне досудове слідство усіх обставин справи. Віктор Ющенко висловлює переконання, що за результатами досудового слідства буде надана правова оцінка діям посадових осіб органів державної влади тоталітарного комуністичного режиму на чолі з Йосипом Сталіним, винних у незаконних насильницьких виселеннях зазначених народів", – наголосила Ванникова.

Нагадаємо, сьогодні парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію, яка прирівнює сталінізм до нацизму і закликає до міжнародного засудження тоталітарних режимів.

Автори резолюції зазначають, що в XX столітті європейські країни постраждали від двох потужних режимів, які несли з собою геноцид і злочини проти людства, - нацистського і сталінського. ОБСЄ закликала Росію як учасника організації відмовитися від демонстрацій на славу радянського минулого і "не прикрашати історію".

Читайте також:

Симоненко вимагає саджати за реабілітацію нацизму

ОБСЄ прирівняла сталінізм до нацизму

За націоналістів, які відбили Леніну ніс та руку, заступився син Шухевича

Добкін звинуватив президента й уряд у підтримці неофашистів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: