Генпрокуратура: на плівках Мельниченка опізнані голоси Кучми й Литвина

Генпрокуратура планує перевірити Литвина на причетність до вбивства Георгія Гонгадзе.

Після фоноскопічної експертизи плівок екс-майора Держохорони Миколи Мельниченка встановлені голоси Леоніда Кучми, Юрія Кравченка, Володимира Литвина та Леоніда Деркача.

Про це виданню "Фокус" повідомив перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін, який і підписав постанову про порушення кримінальної справи проти Кучми.

Кримінальна справа проти Кучми: усі подробиці

Кузьмін підтвердив, що голоси нинішнього спікера парламенту Володимира Литвина і екс-глави СБУ Леоніда Деркача зафіксовані саме в контексті обговорення Георгія Гонгадзе. Їх також планується перевірити на причетність до вбивства.

Він підтвердив, що перед тим, як використати плівки Мельниченка в якості речдоків, їх піддали додатковій експертизі.

"Якісніші дослідження були проведені саме восени 2010 року. За висновком додаткових судово-фоноскопічних експертиз, голоси осіб, причетних до вбивства Гонгадзе, зафіксовані на плівках Мельниченка, належать Кучмі і Кравченку. Ми підтвердили відсутність зокрема монтажу. З цієї причини плівки були покладені в основу обвинувачення Кучми", - заявив Кузьмін.

Пояснив заступник генпрокурора і те, як встановлювалась достовірність голосу покійного екс-глави МВС Юрія Кравченка: "Це слідча робота. Ось ми зараз з вами розмовляємо. А якийсь сержант Іванов з диктофоном сидить у шафі. Сержант Іванов же знає наші прізвища. Ми спілкуємося, називаємо один одного за іменами. Ідентифікуємо себе самі. Плюс сержант у шафі теж це бачить і чує. Та ще й фоноскопічна експертиза ідентифікує наші голоси. Аналогія, сподіваюся, зрозуміла?"

Як відомо, Генеральна прокуратура 21 березня порушила проти колишнього президента Леоніда Кучми кримінальну справу за перевищення владних повноважень. За даними слідства, Кучма давав незаконні розпорядження керівництву МВС, які призвели до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Записи колишнього охоронця екс-президента Миколи Мельниченка визнано речовими доказами у справах, порушених за вбивство Гонгадзе.

Робоча версія слідства у справі проти Кучми – що він доручив лише залякати Гонгадзе, а вбити журналіста з власної ініціативи зважився тодішній глава МВС Юрій Кравченко.

Читайте також:

Мельниченко: ГПУ взялася за всі злочини, записані на плівках

Мельниченко таємно записав очну ставку з Кучмою

Тригодинне побачення з Мельниченком не зіпсувало Кучмі настрій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: