Генпрокуратура не довела 3 млн гривень збитків від дій нового міністра оборони

Генпрокуратура підтвердила, що у 2003 році проти Михайла Єжеля порушувалася кримінальна справа.

Генеральна прокуратура у 2004 році не змогла довести провину у незаконному продажі військового майна ВМС України нинішнього міністра оборони Михайла Єжеля, який з жовтня 1996 по квітень 2003 року очолював ВМС.

ГПУ попередньо оцінювала збитки, завдані державі діями Єжеля, у 3 млн гривень, проте пізніше кримінальну справу закрили за відсутністю складу злочину.

Як повідомив виданню "Українська правда" начальник головного управління військових прокуратур Юрій Війтєв, кримінальна справа проти нинішнього міністра оборони була закрита в 2004 році.

"Єжелю М.Б. у ході досудового слідства обвинувачення не пред'являлось", - наголошується документі, наданому виданню Генпрокуратурою.

"27.10.2004 військовою прокуратурою Військово-Морських сил зазначену кримінальну справу закрито за відсутністю у діях службових осіб ВМС збройних сил складу злочину", - зазначається у документі.

Також у відповіді наголошується, що законність постанови про закриття кримінальної справи перевірено головним управлінням військових прокуратур ГПУ. "Підстав для її скасування немає", - зазначається в документі.

Як відомо, у 2003 році за фактом реалізації військового майна ВМС України було порушено низку кримінальних справ.

В травні 2003 року тодішній заступник генерального прокурора Олександр Атаманюк повідомив, що ГПУ порушила кримінальну справу щодо Єжеля за статтями про перевищення військовою службовою особою службових повноважень, а також халатне ставлення до військової служби.

Єжель обвинувачувався в реалізації за заниженою ціною кіпрській фірмі двох морських танкерів "Макіївка" і "Керч", що за його наказом були виведені зі складу Збройних сил без відповідного розпорядження Кабінету міністрів. Остаточна ціна суден була зменшена майже на 1 млн грн.

Також за заниженою ціною за наказом адмірала, було продано рефрижераторне транспортне судно "Ялта", що також було виведено зі складу ВМС.

Восени 1998 року також за наказом Єжеля були укладені і виконані договори фрахтування сухогрузу "Горлівка" для перевезення мандаринів з порту Батумі (Грузія) в українські порти. Заправлення суден, що перевозили даний товар, було здійснене з недоторканних запасів ВМС України.

Атаманюк також повідомляв, що, за попередніми даними, загальна сума збитків, заподіяних державі внаслідок дій Єжеля, складає близько 3 млн грн.

Перед цим наприкінці квітня тодішній президент Леонід Кучма за результатами відвідування військових об'єктів у Криму звільнив Єжеля з посади головкома ВМСУ, розкритикувавши ситуацію, що склалася у військових частинах.

Читайте також:

Найближчі 5 років українська армія ходитиме в комбінезонах

Начальник Генштабу наказав солдатам писати вірші та романи

Бюджет української армії побив п’ятирічний антирекорд

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: