Генпрокуратура не знайшла криміналу в конкурсі з продажу ОПЗ

ГПУ не відгукнеться на заклик президента і не порушить кримінальної справи за результатами невдалого конкурсу з продажу Одеського припортового заводу.

Заступник генерального прокурора Тетяна Корнякова вважає, що підстави для порушення кримінальної справи за результатами конкурсу з продажу Одеського припортового заводу відсутні.

"Для кримінальної справи потрібно, щоб державі був завданий збиток. Для того, щоб визначити, чи завданий збиток, необхідно, щоб цей конкурс відбувся, а, як відомо, комісія Фонду держмайна визнала цей конкурс таким, що не відбувся", - пояснила Корнякова.

Вона підкреслила, що тільки визнання конкурсу таким, що відбувся може стати підставою для вивчення фактів про об`єктивність вартості продажу, а також про відповідність проведення процедури національному законодавству. "Конкурсу не було, тому говорити про притягнення до кримінальної відповідальності поки, на мій погляд, підстав немає. Але кожне звернення ми розглядатимемо", - зазначила заступник голови ГПУ.

В той же час, вона повідомила, що до Генпрокуратури не надійшло жодного звернення з приводу конкурсу з продажу ОПЗ.

Нагадаємо, президент Віктор Ющенко збирався звернутися до ГПУ з приводу конкурсу із продажу Одеського припортового. Главі держави не сподобалося, що конкурс проводився всупереч його забороні, крім того, він побачив у конкурсі "тіньові домовленості уряду".

29 вересня українська компанія "Нортіма" купила контрольний пакет акцій "Одеського припортового заводу" у розмірі 99,567% статутного фонду за 5 мільярдів гривень. Втім, конкурсна комісія відмовилася визнати "Нортіму" переможцем через ціну, яка була запропонована за підприємство, і результати аукціону було скасовано.

Бізнесмен Ігор Коломойський заявив про те, що він та група українських інвесторів у суді оскаржать скасування результатів продажу ОПЗ. Про оскарження рішення комісії заявили і представники компанії "Нортіма".

В той же час, прем'єр Юлія Тимошенко звинуватила учасників конкурсу в змові.

Тепер, за інформацією Фонду державного майна, продаж ОПЗ відбудеться не раніше наступного року.

Читайте також:

Коломойський оскаржить скасування продажу ОПЗ

Покупець ОПЗ оскаржить скасування продажу заводу в суді

ОПЗ продадуть не раніше наступного року

Тимошенко звинуватила претендентів на ОПЗ у змові

ВідеоАукціон із продажу ОПЗ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: