Генпрокуратура передасть понад сто справ Майдану іншим правоохоронним органам

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Найбільше проваджень скерують до ДБР і НАБУ.

Генеральна прокуратура скерує до інших відомств 114 кримінальних проваджень у справах Майдану.

Про це повідомила пресслужба Генеральної прокуратури України.

Справа у тому, що закінчується термін повноважень досудового розслідування органами прокуратури. Саме тому справи, пов’язані з масовими протестами у 2013-2014 роках, передадуть до органів досудового розслідування.

До Державного бюро розслідувань, в якому створили спеціальний слідчий підрозділ для розслідування злочинів Євромайдану, відійде 50 проваджень. До Національного антикорупційного бюро передадуть 43 справи. Решта проваджень буде направлена до органів Національної поліції, Служби безпеки та Державної податкової служби.

Як повідомлялося, 21 листопада Україна відзначила День Гідності та Свободи. Саме цими днями в Україні розпочалися Помаранчева революція 2004 року та Революція гідності 2013 року.

За даними Моніторингової місії ООН, впродовж усіх подій Майдану загинули 98 осіб, серед яких 84 – учасники протестів, ще 13 – правоохоронці та одна людина, яка не була учасником. Станом на кінець 2018 року слідство встановило 441 підозрюваного, які можуть бути причетними до злочинів проти учасників протестних акцій, зокрема, до масових вбивств. Більшість із них були працівниками правоохоронних органів, чиновниками міської адміністрації, прокурорами та суддями.

Відео У День Гідності та Свободи активісти багатьох міст України згадували події Майдану

У Києві після офіційних заходів відбулося віче без партійних лозунгів. Сюди прийшли ті, хто 6 років тому відгукнувся на заклик брати теплі речі, каву і протестувати на головній площі країни. На Донеччині у Маріуполі десятки місцевих, попри мороз, зібралися на Театральній площі. Вони не лише згадували Євромайдан, а й провели акцію "Ні капітуляції".  В Одесі на Приморському бульварі містяни виклали з лампадок тризуб.  

У День Гідності та Свободи активісти багатьох міст України згадували події Майдану

Залиште свій коментар

Вибір редакції