Генпрокуратура "переконливо рекомендує" не коментувати отруєння Ющенка

ГПУ нагадує журналістам та політикам про кримінальну відповідальність за розповсюдження інформації, яка може зашкодити слідству.

Генеральна прокуратура "переконливо рекомендує" журналістам, політикам та державним діячам утримуватися від "коментарів та довільних міркувань" з приводу отруєння в 2004 році чинного президента Віктора Ющенка.

"Застерігаємо усіх від втручання у діяльність правоохоронного органу з метою прийняття незаконних рішень, що переслідується законом", - йдеться у заяві прес-служби відомства.

ГПУ підкреслює, що "ніхто, в тому числі і народні депутати, не мають права звертатися до органів прокуратури і прокурорів з вимогами, пропозиціями чи вказівками з питань досудового слідства у конкретних кримінальних справах".

Окрім того, в заяві нагадується, що Кримінальним кодексом передбачено кримінальну відповідальність за розголошення даних досудового слідства або дізнання.

"Крім того, положення статті 37 Закону України "Про інформацію" зазначають, що не підлягають наданню для ознайомлення офіційні документи, які містять у собі інформацію про оперативну і слідчу роботу органів прокуратури, МВС, СБУ, роботу органів дізнання та суду у тих випадках, коли її розголошення може зашкодити оперативним заходам, розслідуванню чи дізнанню, порушити право людини на справедливий та об'єктивний судовий розгляд її справи, створити загрозу життю або здоров'ю будь-якої особи тощо", - наголошує ГПУ.

Прес-служба Генеральної прокуратури також в черговий раз офіційно заявила, що факт отруєння Віктора Ющенка доведений висновками експертиз із залученням міжнародних спеціалістів і не підлягає сумніву.

Читайте також:

Ющенко погодився вдруге випити діоксину

Піскун знає, чому отруїли Ющенка

ГПУ свідомо "створила враження" причетності Жванії до отруєння Ющенка

Лікар Ющенка підтвердив, що президент здоровий, як скеля

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: