Генпрокуратура порушила 25 кримінальних справ проти VIP-чиновників

З порушених 25 справ проти високопосадовців 15 уже направлено до суду. Генпрокурор заявив, що це і є "реальною боротьбою з корупцією".

З початку року в Україні порушено 25 кримінальних справ стосовно високопосадовців. Про це на прес-конференції у Вінниці повідомив генеральний прокурор Віктор Пшонка.

За його словами, з порушених цього року 25 справ проти високопосадовців, 15 уже направлено до суду.

"Корупція не має політичних кольорів. Сьогодні до кримінальної відповідальності за вчинення службових злочинів притягуються високопосадовці - представники нинішньої влади: Преснер (колишній заступник міністра навколишнього природного середовища Борис Преснер), Рудь (екс-начальник Держінспекції з контролю за цінами Тетяна Рудь), Бондар (колишній міністр транспорту та зв'язку Віктор Бондар), Адамович (директор департаменту тимчасового адміністрування фінансово-кредитних установ Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг Віктор Адамович), Жук (колишній заступник голови Держкомітету ветеринарної медицини Олександр Жук). Це кримінальні справи останніх місяців", - повідомив Пшонка.

За його словами, високопосадовці завдали державі збитків на суму майже 2,5 млрд грн, з яких понад 500 млн грн уже відшкодовано у держбюджет.

"Враховуючи заподіяння державі вказаними злочинами, я маю на увазі високопосадовцями, матеріальної шкоди на суму майже 2,5 млрд грн, органи прокуратури в період розслідування кримінальних справ приймають і подають позови до суду про повернення цих коштів до держави. Уже судами вирішено до повернення цих коштів на суму більше 500 млн грн", - повідомив Пшонка.

Він підкреслив, що органи прокуратури намагаються не тільки притягнути до кримінальної відповідальності посадовців, а й повернути ці кошти державі. "І це є реальною боротьбою з корупцією", - сказав генпрокурор.

Нагадаємо, що у звiтi Бюро демократiї, прав людини та працi Державного департаменту США, у роздiлi "Посадова корупцiя i прозорiсть влади", зазначається, що українське законодавство передбачає кримiнальне покарання за хабарництво, проте корупцiя залишається великою проблемою i минулого року була широко поширена у виконавчiй, законодавчiй та судовiй гiлках влади i в суспiльствi.

Читайте також:

США зафіксували в Україні надвисокий рівень корупції у гiлках влади

Герман: корупцію, про яку пишуть американці, Янукович уже поборов

Янукович зобов'язав чиновників декларувати доходи і витрати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: