Генпрокуратура порушила справу проти Кучми, щоб його виправдати

Оскільки в матеріалах "справи Гонгадзе" містяться відомості про нібито причетність Кучми до злочину, то Генпрокуратура має їх досліджувати.

Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти Леоніда Кучми щоб виправдати його і покласти край розмовам про причетність екс-президента до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Про це експерти розповіли виданню "Сегодня".

Перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін не підтвердив, але й не спростував журналістам інформацію про порушення кримінальної справи, порадивши звертатися із цього приводу в прес-службу ГПУ. Але й остання нічого не коментувала.

22 березня в Укрінформі пройде прес-конференція силовиків, в якій візьме участь і Ренат Кузьмін. Джерело в ГПУ повідомило, що саме там офіційно і оголосять про порушення згаданої справи.

Представник Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко також не виключає порушення проти Кучми кримінальної справи. Вона нагадала, що раніше ГПУ у рамках "справи Гонгадзе" вже виносила постанову про відмову в порушенні справи проти Кучми, Литвина, Деркача і Фере у зв'язку з відсутністю в їх діях складу злочину. Сторона Мирослави Гонгадзе цю постанову оскаржила, і ГПУ її скасувала.

Але у будь-якому випадку, оскільки в матеріалах "справи Гонгадзе" містяться відомості про нібито причетність згаданих осіб і, зокрема, Кучми, до злочину, то їх потрібно досліджувати і або порушувати справу (що, можливо, і зроблено), або відмовити в цьому. Не виключено, що результатом кримінальної справи буде виправдання Кучми або за реабілітовуючими ознаками (якщо складу злочину не знайдуть), або за нереабілітовуючими (якщо просто провину не доведуть).

Експерти вважають, що саме виправдання екс-президента і служить метою порушення проти нього справи.

Нагадаємо, поки вважається, що Гонгадзе убив Пукач з підручними тільки за вказівкою глави МВС Юрія Кравченка. Згідно з версією майора Мельниченка, наказ про вбивство Кравченка дав Кучма (у самого Кравченка не було жодних особистих мотивів розправлятися з журналістом). Правда, на оприлюднених плівках майора ніде немає прямого наказу Кучми ліквідувати Гонгадзе - є тільки лайка голосу схожого на президента на адресу журналіста.

Читайте також:

Суд встановив, що Пукач не вбивав Гонгадзе на замовлення

Вдова Кравченка не вірить, що Кучма "замовив" Гонгадзе

Пукач стверджує, що вбив Гонгадзе випадково

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: