Генпрокуратура стала третім фігурантом у справі Жванії

У Секретаріаті президента наголошують, що Жванія таким чином змінює предмет і підстави для свого позову.

Печерський райсуд столиці, який розглядає позов про захист честі й гідності народного депутата від НУ-НС Давида Жванії до заступника глави Секретаріату президента Ігоря Пукшина, вирішив залучити у якості співвідповідача у цій справі Генпрокуратуру.

Таке рішення було прийняте на засіданні суду в четвер, 9 квітня.

Це засідання почалося з подачі представниками Жванії заяви про збільшення позовних вимог.

На минулому судовому засіданні як свідок був допитаний прокурор-криміналіст Генпрокуратури Олексій Донськой. Представники депутата, посилаючись на те, що тоді були встановлені нові факти, попросили суд залучити ГПУ в якості співвідповідача і зобов'язати відомство спростувати оприлюднену інформацію, а саме – заяву Донського про можливу причетність Жванії до отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка, зроблену ним 23 липня 2008 року.

"Мій досвід слідчого дозволяє припустити два варіанти: або він (Жванія) чогось чи когось боїться у зв'язку з розслідуванням цієї справи, або він сам причетний до злочину", - заявив тоді слідчий.

Після цього Пукшин заявив, що Жванія "прямо чи опосередковано допоміг кандидату в президенти повечеряти отрутою", тому що був одним із головних організаторів вечері, на якій, як вважається, був отруєний Ющенко.

"Він (Донськой) повідомив (у суді), що зроблена ним заява була тотожною заяві Ігоря Пукшина, відповідно, інформація, розповсюджена Пукшиним, була отримана з офіційного джерела", - аргументувала свою позицію на засіданні суду 9 квітня представник депутата Оксана Дитинко.

Представник заступника глави Секретаріату президента Олександр Білоус заперечив: "Позивачем одночасно змінюються і предмет, і підстави для позову, а Цивільним процесуальним кодексом це не дозволено. Але позивач може звернутися з окремим позовом до Генпрокуратури чи Донського".

Вислухавши обох, суддя задовольнив клопотання представника депутата і ухвалив рішення залучити Генпрокуратуру в якості співвідповідача.

Згідно з рішенням суду Донськой, будучи першоджерелом інформації про можливу причетність Жванії до отруєння Ющенка, також притягнутий до справи як третя сторона.

Крім збільшення позовних вимог, у ході судового засідання представник депутата оголосила про намір вимагати через суд регламент ГПУ, затверджений наказом генпрокурора, у якому, серед іншого, прописано порядок поширення службової інформації. За словами Дитинко, про нього відомо зі ЗМІ, "але в широкому доступі його немає, тому ми не можемо надати його самостійно".

Читайте також:

Слідчий ГПУ: Шуфрич спотворив мої слова, але судитися з клоунами нема часу

Жванію остаточно визнали громадянином України

ГПУ свідомо "створила враження" причетності Жванії до отруєння Ющенка

Янукович відмовляється свідчити у справі отруєння Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: